آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین، شامگاه دوشنبه، سوم تیرماه در دومین همایش جوانان مقاومت که در سالن بین‌المللی همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، اظهار کرد: قتل در اسلام بزرگترین گناه است و هرکاری که سبب مقابله با اهل بیت (ع) باشد گناه نابخشودنی است.

وی افزود: اگر با دشمنان مقابله نکنیم و در برابر آن‌ها ایستادگی نداشته باشیم گناه و زندگی خود را نابود کرده‌ایم، چون آن‌ها درخت زندگی انسان‌ها را نابود می‌کنند و به خاطر این موضوع است که می‌گویند کفار حربی باید کشته شوند. در دین اسلام شوق به شهادت و مبارزه با دشمنان و کفار مورد تأکید است و قرآن کریم درباره این موضوع آیات زیادی دارد.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم بیان کرد: قتال و جهاد بر مسلمانان واجب شده‌ است و با این‌که این کار سخت است اما برای مسلمانان لازم است.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: مسلمانان همواره در حال جنگ با طاغوت هستند و این موضوع سبب می‌شود که برای جنگ با دشمن مشتاق باشند و جنگ و قتال در برابر دنیای کفر سبب عزت و کرامت می‌شود.

رهبر شیعیان بحرین با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم ادامه داد: خود را آماده کنید و با این آمادگی دشمنان را بترسانید، آمادگی در برابر دشمنان مهم است چون دشمنان نیز در حال آمادگی هستند.

شیخ عیسی قاسم با اشاره به ارزش و اهمیت جهاد در اسلام گفت: اگر در برابر دشمن خدا جهاد نکنیم محیط زندگی انسان فاسد می‌شود، جهاد از ضروریات دین است و عشق به شهادت از جهاد نشأت می‌گیرد.

رهبر شیعیان بحرین با بیان این‌که جنگ بین حق و باطل همیشه وجود داشته وانبیای الهی همواره با کفر مبارزه می‌کردند، گفت: دولت ترامپ دولتی شیطانی است که صدا و فریاد آن بلند است ولی در اصل مثل طبل توخالی است.

وی با اشاره به معامله قرن گفت: در معامله قرن باید با ترامپ دست بدهید و آیا حاضر هستید دست خدا را رها کنید، ننگ بر این معامله قرن؛ باید صبر کرد و زیر بار این معامله نرفت.

شیخ عیسی قاسم با تأکید بر این‌که اسلام به ما درس عزت می‌دهد، ادامه داد: معامله قرن یعنی دین خود را فروخته و دست خود از خدا را رها کرده و با ترامپ دست دهیم؛ کدام مسلمان عاقلی دست خدا را رها کرده و با ترامپ دست می‌دهد.

رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: ملت‌های اسلامی در برابر معامله قرن ایستادگی می‌کنند و هیچ‌گاه در برابر ترامپ کوتاه نیامده و حریت و آزادگی خود را نمی‌فروشند و تنها راه مقابله با ترامپ و معامله قرن مقاومت است چون مقاومت یکی از موضوعات مقدس و با ارزش است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند