به گزارش خبرگزاری عربستان (واس) اعلام کرد که هیئت عربستان به ریاست محمد بن عبد الله الجدعان، وزیر دارایی این کشور در کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از طرح صلح آمریکا برای فلسطین و رژیم صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" شرکت خواهد کرد.

طبق این گزارش، محمد آل شیخ، وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و یاسر الرمیان، مدیر ارشد صندوق سرمایه‌گذاری‌ عمومی عربستان از دیگر اعضای هیئت این کشور هستند.

واس در ادامه این گونه ادعا کرد که مشارکت عربستان در کارگاه منامه در راستای تداوم مواضع ثابت و حمایت مداوم آن از مسأله فلسطین و کمک آن به ملت برادر فلسطین صورت گرفته است.

این درحالی است که ملت و رهبری فلسطین بارها کارگاه اقتصادی آمریکا در بحرین را محکوم کرده‌اند و از دیگر کشورها به ویژه اعراب خواسته‌اند تا این کارگاه را تحریم کنند، چراکه به دنبال از بین بردن مسأله فلسطین در ازای دادن پول به آنها است.

کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از "معامله قرن"، به درخواست آمریکا امروز و فردا در منامه، پایتخت بحرین برگزار می‌شود. مقامات فلسطین بارها با حضور در این کارگاه که "به دنبال تضییع حق و حقوقشان است" اعلام مخالفت کرده‌اند اما برخی کشورها از جمله عربستان، امارات، مصر و اردن برای مشارکت در آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند