جلسه مهدی تاج با رؤسای کمیته‌های مختلف قضایی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این جلسه که شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون، بهاروند نایب رئیس دوم و رئیس سازمان لیگ، تورک رئیس کمیته اخلاق، حسن زاده رئیس کمیته انضباطی، فغانپور مسئول امور حقوقی و قراردادها، صالحی رئیس کمیته استیناف، براتی رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات و حمیسی رئیس حراست فدراسیون فوتبال در آن حضور داشتند، زوایای پیدا و پنهان انضباطی مربوط به برگزاری مسابقات در فصل گذشته مورد بررسی حاضران قرار گرفت.

تحلیل برخی رفتارها و کنش و واکنش‌های بازیکنان، مربیان و گروهی از تماشاگران در فصل گذشته و تاکید بر برخورد قاطع با هرگونه رفتار تنش زا در فصل جدید از دیگر بخش‌های این جلسه ۵ ساعته در دفتر ریاست فدراسیون فوتبال بود. همچنین مقرر شد پیگیری موضوع استانداردسازی وضعیت ورزشگاه‌های تیم‌های حاضر در لیگ برتر بر اساس الزامات موجود و قوانین با جدیت دنبال شود.

رئیس فدراسیون فوتبال، روز پنجشنبه گذشته با ارسال نامه‌ای به استاندارهای اصفهان، آذربایجان شرقی، کرمان، خوزستان، بوشهر، تهران و خراسان رضوی خواهان آماده سازی شرایط ورزشگاه‌ها شده بود.

در آن نامه آمده بود: «سازمان لیگ در راستای اجرای منویات و مصوبات شورای امنیت کشور و همچنین قوانین صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا درنظر دارد در فصل پیش رو لیگ برتر فوتبال از برگزاری مسابقات در ورزشگاه‌هایی که فاقد استانداردهای اولیه ایمنی و امنیتی اعم از (استادیوم‌های فاقد بلیت فروشی الکترونیکی، شماره گذاری صندلی، دوربین‌های مداربسته و خدمات رفاهی تماشاگران) هستند، خودداری و باشگاه‌های لیگ برتری استان مربوطه باید تا تیرماه سال جاری نسبت به رفع درخواست‌های شورای امنیت کشور اقدام کنند. بدیهی است در غیر این صورت باشگاه‌ها ملزم به معرفی ورزشگاه ثالث با امکانات مشروحه فوق در آن استان و یا استان‌های هم جوار بوده و از سازمان لیگ فوتبال مجوز برگزاری مسابقه اخذ کنند.»

همچنین، حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ هم در نامه‌ای جداگانه به باشگاه‌ها اعلام کرد پیرو مصوبه اخیر شورای امنیت ملی کشور و الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا در سیستم مجوز حرفه‌ای، ضروری است که ورزشگاه‌های میزبان مسابقات لیگ برتر کشور به تجهیزات لازم جهت کنترل نظم عمومی و تضمین ایمنی و امنیت مجهز شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند