سیده فاطمه حسینی رئیس شورای اجرایی ایران در اتحادیه بین المجلس جهانی (IPU)، با تشریح دیدار رئیس اتحادیه بین المجلس جهانی با وزیر امور خارجه کشورمان، به نقل از محمدجواد ظریف گفت: زیاده خواهی های ترامپ حد توقف ندارد و باید در مقابل این زیاده خواهی‌ها، ایستادگی و مقاومت کرد.

حسینی در تشریح این نشست بیان کرد: در این دیدار محمدجواد ظریف با تاکید بر اینکه دولت آمریکا علیه ملت ایران جنگ اقتصادی به راه انداخته، گفت که ایالات متحده ابایی از این جنگ بی شرمانه علیه مردم ایران ندارد.

به گفته حسینی، وزیر امور خارجه با بیان اینکه اگر دنیا نسبت به رویکردهای خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عقب نشینی کند، مجبور به عقب نشینی دائمی خواهد شد و همیشه باید نسبت به اقدامات و تصمیمات آمریکا تسلیم باشد، گفت: زیاده خواهی های رئیس جمهوری ایالات متحده حد توقف ندارد بنابراین باید در مقابله با این زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی و مقاومت کرد.

ظریف همچنین تاکید کرد که رویکرد ایستادگی و مقاومت برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای اجرایی ایران درIPU با اشاره به اظهارات خانم گابریلا کوئواس بارون در ادامه این دیدار،گفت: خانم بارون بر ظرفیت اتحادیه بین المجالس جهانی در بهره گیری از دیپلماسی پارلمانی به ویژه در ایجاد فضای گفت و گو میان کشورها به ویژه منطقه خاورمیانه تاکید کرد و گفت: بهره گیری از این ظرفیت پارلمانی برای کاهش تنش ها در منطقه و همچنین ایجاد گفت و گو میان کشورها ضروری است.

به گفته حسینی، رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی همچنین با اشاره به برجام، این توافقنامه را به عنوان تجربه‌ای ذی قیمت در جامعه جهانی دانست و گفت: برجام مهمترین دلیلی است که نشان می دهد، در عرصه بین المللی می توان با چندجانبه گرایی به نتایج درست یافت که بدون تردید به ارتقای صلح و امنیت جهانی کمک می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند