«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (دوشنبه) حکمی را به امضا رساند که بر اساس آن، تحریم واردات غذا به روسیه از کشورهای اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۲۰ تمدید شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، پایگاه اطلاع رسانی دولت روسیه خبر تمدید تحریم‌های اروپا از جانب مسکو را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربی در سال ۲۰۱۴ میلادی تحریم هایی را علیه روسیه وضع کردند، مسکو نیز تحریم‌های گسترده‌ای را علیه واردات از این مناطق اعمال کرد.

اتحادیه اروپا و آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی و پس از برگزاری همه‌پرسی در شبه‌جزیره کریمه و مشخص شدن نتیجه آن که از رأی اکثریت مردم این منطقه برای جدا شدن از اوکراین و الحاق به روسیه حکایت داشت، به بهانه نقش ادعایی روسیه در ناآرامی‌های شرق اوکراین، تحریم‌های سنگینی را علیه مسکو وضع کردند.

شورای اروپا نیز چهار روز پیش، اقدامات تنبیهی علیه روسیه به واسطه آنچه که «الحاق غیرقانونی» کریمه و سوستوپول به روسیه خوانده شده را تا ۲۳ ژوئن ۲۰۲۰ به مدت یک سال تمدید کرده بود.

بنا بر این گزارش، این تحریم‌ها شامل واردات تولیدات کریمه و سوستوپول به اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری در این مناطق، ارائه خدمات گردشگری در کریمه و صادرات کالا و فناوری‌های خاص به کریمه می‌شد. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند