نمایندگان مجلس امروز یک فوریت طرح اصلاح ماده ۲۰۶ آئین نامه را تصویب کردند تا براساس آن تذکرات به نحوی ساماندهی شوند که بیان تذکرات در مجلس تنها محدود به طرح موضوع نشده و دستگاه‌ها به آن تذکرات پاسخ دهند.

در بخش هایی از مذاکرات مربوط به این طرح سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک گفت: مجلس بی‌خاصیت نمی‌خواهیم و اگر قرار است نمایندگان در مورد موضوعات مهم کشور تذکراتی را مطرح کنند و به آن بی‌توجهی شود نشان دهنده بی‌اثر بودن نمایندگان است.

وی گفت: به اندازه کافی قوانین خلق‌الساعه و مشکل‌دار، داریم و می‌دانیم که تولید قوانین بی‌محتوا برای کشور مضر است ولی اگر به تذکرات نمایندگان توجه لازم نشود مجلس به عقب بازمی‌گردد.

تذکر نماینده مشهد به ظریف درباره میهمانی‌های سفارتخانه‌ها

نصرالله پژمانفر نماینده نزدیک به پایداری ها نیز در تذکری به وزیر امور خارجه از برگزاری میهمانی‌ها در سفارتخانه‌ها  انتقاد کرد و گفت: این مهمانی ها با حضور اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار می شود که زمینه جاسوسی و تهدیدات امنیتی را می تواند فراهم ‌کند.

وی گفت: مراسمات مشکوک و خلاف شئونات اسلامی در سفارتخانه‌ها را باید پیگیری شود.

موسوی: مصوبات اگر از در پشتی مجلس ابلاغ می‌شود، وای به حال ما است

سید فرید موسوی، نماینده مردم تهران هم امروز تریبونش برای بیان تذکر باز شد. او گفت: اخیرا برنامه‌ای در شبکه یک پخش شد که در آن گفته شد مصوباتی از در پشتی مجلس به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

وی افزود: اگر صحبت مذکور صحت داشته باشد که وای به حال ما است، اگر نه که هیات رئیسه باید این موضوع را بررسی کند. بهر حال مطلبی در خصوص نهاد قانون‌گذاری کشور به صورت ابهام‌آمیز مطرح شده که هیات رئیسه باید به آن رسیدگی کند.

در ادامه مسعود پزشکیان که اداره بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر اظهار داشت‌: ما این موضوع را پیگری می‌کنیم تا ببینیم قضیه از چه قرار است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند