سانا گزارش داد، سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه در حماة در حمایت از فرودگاه نظامی این شهر یک فروند پهپاد متعلق به تروریست‌های جبهه النصره را پیش از رسیدن به هدفش رهگیری و سرنگون کردند. این پهپاد حامل موشک‌هایی با مواد منفجره و مجهز به سیستم کنترلی جی پی آر اس ال و سیستم موشک‌انداز بود.

همچنین یگان‌هایی از ارتش سوریه در پاسخ به حملات موشکی مکرر از مناطق کاهش تنش علیه روستاها، شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی حومه حماة، حملات توپخانه‌ای دقیق و حملات موشکی را علیه النصره انجام دادند. این تروریست‌ها از خودروهای شاسی‌بلند مجهز به خمپاره‌انداز و مسلسل برای حمله به اطراف روستاهای النقیر در حومه جنوبی ادلب و شهرک الهبیط واقع در حومه شمالی حماة استفاده می‌کردند.

خبرگزاری سانا در ادامه گزارش داد: در پی این حملات چندین دستگاه خودروی زرهی تروریست‌ها منهدم شده و تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند و خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی باقی‌مانده تروریست‌ها نیز مجبور به عقب‌نشینی به خطوط پشت روستای النقیر شدند.

توپخانه ارتش سوریه در حومه شمالی حماة نیز تحرکات تروریست‌های النصره و گردان‌های العزه در محور روستای الجبین و خطوط امدادی آنها در حد فاصل شهرک‌های کفرزیتا و اللطامنه در حومه شمالی را هدف قرار داده و خسارات مالی و تلفات انسانی را به آنها وارد کرد.

حملات ارتش سوریه موجب کشته و زخمی شدن تروریست‌ها و انهدام سکوهای شلیک موشک آنها در اطراف این دو شهرک و نیز در شهرک المسطومه و اطراف کوه الاربعین در حومه جنوبی ادلب شد.

در پی حملات راکتی گروه‌های مسلح مستقر در منطقه کاهش تنش به شهرک بریدیج در حومه شمالی حماة، آتش‌سوزی‌هایی در زمین‌های کشاورزی موجود در این منطقه به وقوع پیوست.

سانا اعلام کرد، گروه‌های مسلح مستقر در حومه شمالی و شمال غربی حماة بار دیگر حملات راکتی خود به روستاها و شهرک‌های واقع در حومه حماة را آغاز کردند و تعدادی از این راکت‌ها در زمین‌های کشاورزی موجود در شهرک بریدیج افتادند که موجب آتش‌سوزی در آنها شدند.

این خبرگزاری گزارش داد، چهار موشک توسط گروه‌های مسلح به منازل شهرک سلحب در حومه شمالی حماة شلیک شد که این موشک‌ها در اطراف زمین کشاورزی در این شهرک افتادند و موجب خسارات مالی شدند.

تروریست‌های النصره و گردان‌های العزه دوشنبه گذشته ۱۵ راکت را به سوی منازل و زمین‌های کشاورزی در روستای شیخ حدید واقع در شمال شهر محرده در حومه شمالی حماة شلیک کردند که موجب خسارات مالی و ویرانی خانه‌ها و آتش گرفتن محصولات زراعی شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند