محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز (شنبه) گفت: راه های خوبی برای تبدیل تهدیدهای کنونی به فرصت است. 

وی افزود: در تحولات و بده بستان ها بین نظام جمهوری اسلامی و دیوانه گری های ترامپ تحولاتی چون فرستادن واسطه های علنی و غیرعلنی انجام شد و بحث ها جدی بود ولی باید نسبت به سناریو ها تیزبین باشیم تا عکس العمل مناسب با آن را داشته باشیم.

اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

-{با اشاره به شبکه جاسوسی سایبری که وزارت اطلاعات آن را منهدم کرد}: سیستم پیچیده اطلاعاتی بود که در خیلی کشورهای دیگر استفاده می کردند و بحمدالله سربازان گمنام آن را منفجر کردند و این صحبت رهبری کلید واقعی است که اینکه آمریکا می گوید قصد براندازی نداریم به این دلیل است که نمی توانند.

-امروز در شرایط تهدید، دلواپسی های جدی و روزنه های امید خوبی وجود دارد، راههای خوبی هم برای تبدیل تهدیدات موجود به فرصت‌ها است.

-معمولاً وقتی دولت ها و مجلس می‌آیند وظیفه خودشان را صرف تخریب دولت و مجلس قبلی می کنند. عدم اتصال دولت ها و مجالس یکی از مشکلات امروز کشور است.

-در تحولات و شرایط «پینگ پنگی» امروز نظام جمهوری اسلامی و دیوانگی های ترامپ، واسطه هایی آمدند و بحث های جدی هم مطرح شد و سناریوهایی نیز در جریان است.

-جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یک جنگ جدی است و ترامپ وقت و نیروی زیادی برای آن گذاشته است. این جنگ تبدیل به پاشنه آشیل او شده و به مساله بود و نبودنش در رقابت با دموکراتها گره خورده است.

-بده بستان های دولت آمریکا با ایران می‌تواند نتیجه انتخابات آینده این کشور را تعیین کند،  البته به تعبیر رهبر انقلاب برای ما فرقی بین جمهوری خواه و دموکرات وجود ندارد چراکه هر دو جناح آمریکا به یک میزان توان گذاشتند که انقلاب به پیروزی نرسد و هرقدر امکانات داشتند برای تغییر نظام جمهوری اسلامی بکار بستند.

-ما ظرف این چهل سال تجربیات خوبی بدست آوردیم و نشان دادیم آنجایی که فشار دشمن بیشتر می‌شود، اگر تهدید را به فرصت تبدیل کنیم، فرصت‌های عجیب و غریبی عایدمان می‌شود.

-مقام معظم رهبری با اینکه احترام خوبی برای «آبه» قائل شدند، اما فرمودند ما صداقت شما را قبول داریم اما ترامپ را لایق رد و بدل کردن پیام هم نمی‌دانیم.برخورد سیاسی رهبر انقلاب در این ملاقات عزت مسلمین و نظام جمهوری اسلامی را حفظ کرد.

-{با اشاره به ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران} اگر تا قبل از این آمریکایی‌ها به فکر تجاوز هم بودند دیگر حداقل تا مدت ها این مساله را به تاخیر انداختند.  می خواهند حداکثر فشار اقتصادی را بیاورند ولی هر زمان که خواستند تیک بزنند ما تیک تاک تحویلشان داده ایم. گاه گاهی هم قصد دارند قدرت‌نمایی کنند که همیشه با مواجهه نیروهای ما روبرو شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند