به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی،‌ روزنامه «میدل ایست آی» بریتانیا به نقل از یک مقام بلند پایه این کشور گزارش داد که لندن با درخواست عربستان سعودی برای حمله به مواضع ایران مخالفت کرده است. 

به گزارش این روزنامه، رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی چند ساعت پس از انصراف «دونالد ترامپ»،‌ رئیس جمهوری آمریکا، از تصمیم حمله به ایران به دامن مقامات بریتانیا متوسل شده و از آن‌ها خواسته تا حملات محدودی به مواضع نظامی ایران داشته باشند. 

این مقام بریتانیا که خواست نامش فاش نشود، ‌در ادامه افزود: «مقام‌های بریتانیا توجهی به درخواست‌های مقام‌های سعودی نکردند و رئیس اطلاعات سعودی در سفر به لندن "عادل الجبیر"، وزیر  مشاور در امور خارجه عربستان، را  همراهی کرده است.»

در ادامه گزارش این روزنامه آمده است که مقام سعودی مذکور در تلاشی نافرجام کوشش کرد تا لندن را از طریق ارائه اطلاعاتی از حمله اخیر به دو نفت‌کش در آب‌های دریای عمان قانع کند. 

ترامپ حمله به ایران را اندکی پیش از اجرای این فرمان لغو کرد. این در حالی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوائی یک پهپاد بدون سرنشین آمریکا را در آسمان استان هرمزگان سرنگون کردند. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند