سردار «محمد تولایی» با اشاره به هیاهوی تبلیغاتی نیرو‌های آمریکایی برای پذیرش مذاکره از سوی ایران، اظهار داشت: رژیم تروریستی آمریکا جنگی تبلیغاتی را به راه انداخت، ولی رهبری و سایر مسئولان با اطمینان گفتند نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ صورت می‌گیرد.

وی افزود: تروریست‌های آمریکایی می‌خواستند به خیال خود مستندسازی کنند که ایران جنگ‌طلب بوده و قصد درگیری دارد؛ لذا هواپیمای جاسوسی فرستادند که جزو گران‌ترین و در لبه فناوری پهپادهاست.

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه ادامه داد: «برایان هوک» قبلا اعلام کرده بود ایرانیان ادعای قدرت موشکی دروغین دارند و اقدامات‌شان فتوشاپ است؛ در چنین شرایطی آمریکایی‌ها دست به تبلیغات زدند و برای چپاول گاو‌های شیرده منطقه‌ای نقشه کشیدند و از طرفی گنبد آهنین و سیستم موشکی که ادعا درباره آن می‌کردند، در افتضاح نظامی روز پنجشنبه رنگ باخت و یکی از مقامات آمریکایی نیز اعلام کرد که این حادثه برای ما بسیار دردناک بود.

وی تصریح کرد: آمریکا قدرت نظامی خود را بسیار برتر از آنچه هست نشان داد و قدرت نظامی ما را کوچک شمرد، ولی ماجرای اخیر خط بطلانی بر این ادعا‌ها بود. همچنین انهدام هواپیمای جاسوسی فوق مدرن آمریکا نشان داد که ادعای آمریکا دروغی بیش نیست.

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه روز به روز شاهد برهم خوردن معادله نظامی آمریکا در منطقه باشیم، بیان کرد: همان‌گونه که رهبری در ۱۴ خرداد فرمودند که هندسه قدرت با مقاومت شکل می‌گیرد و امروز ژئوپلیتیک مقاومت حرف اول منطقه را می‌زند، شکل‌گیری قدرت مقاومت در منطقه و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی بر همگان ثابت شد.

وی با تأکید بر اینکه شکست آمریکا باید سران کشور‌های منطقه را به هوش بیاورد که توانایی نظامی آمریکا سرابی بیش نیست، تصریح کرد: شاید امروز قدرتی نظیر به نظیر با آمریکا نداشته باشیم و هزینه نظامی آمریکایی‌ها ۵۰ درصد هزینه نظامی کل جهان باشد، ولی قرار نیست ما در یک معادله موازنه‌ای قرار بگیریم.

سردار تولایی با بیان اینکه قصد نداریم در مسابقه تسلیحاتی کور قرار گیریم، اضافه کرد: ما به شکلی هوشمندانه و با منطق درونی خود، بدون اینکه قدرت نظامی را برترین مولفه بدانیم، قدرت جمهوری اسلامی را افزایش می‌دهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند