جواد نکونام که به تازگی هدایت فولاد را در لیگ نوزدهم برعهده گرفته است امروز در مصاحبه‌ای که یک برنامه تلویزیونی پخش کرد صحبت‌های جالبی در خصوص تمام حواشی سال‌های گذشته اش، مربیگری تیم ملی، کار در کنار کارلوس کی روش و ... انجام داد .

 کاپیتان رکورددار تیم ملی که هدایت تیم ملی امید را رد کرد و به اهواز رفت در این مصاحبه پاسخ مهمی با اتفاق بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی داد.

لقب"خاویار ایرانی" را مارکا به من داد

اولین بار خبرنگار روزنامه مارکا اسپانیا لقب"خاویارایرانی" را به من داد. از آنجایی که بیشترین مخاطب در وب سایت اوساسونا ایرانی بودند، به زبان فارسی در یکی از میدان‌ها کلمه سلام را نوشته اند.

دستگیری فوتبالیست با موادمخدر برایم دردسرساز شد

شرایط در آن زمان سخت شد، چون گویا یک بازیکن ایرانی که قبلا در تیم نومانسیا تمرین کرده بود، ولی بازی نمی‌کرد، چنین خلافی کرده بود و از آنجا که در آن دوره تنها بازیکن ایرانی که در لالیگا بازی می‌کرد، من بودم، فشار زیادی روی من وارد شد و سایت‌ها و خبرگزاری‌ها هم بدون تحقیق این خبر را کار کردند. به همین دلیل چند ساعتی هم خودم و هم باشگاه اوساسونا درگیر شدیم. خانواده من نگران نشدند، چون کاملا شخصیت من را می‌شناختند. از این بابت زیاد مشکلی نداشتم، ولی دوستان و رفقا همه نگران بودند و فکر می‌کردند اتفاق خاصی افتاده است.

افشاگری نکونام درباره فروش اطلاعات تیم ملی به قطر

خسته شده بودم و نیاز بود خداحافظی کنم

روزی که حضور ملی خود را شروع کردم نمی‌دانستم چند بازی می‌کنم، اما خوشحالم که در تیم ملی حضور داشتم و در دو بازی آخر هم گل زدم. اما ادامه کار برایم خیلی سخت بود من از تیم نوجوانان و جوانان گرفته تا امید و تیم ملی در همه تیم‌ها و رده‌ها بازی کردم. همیشه در اردو و شرایط پروازی بودم. این کار انگیزه و روحیه بالایی می‌خواهد و من اواخر کار خسته شده بودم؛ بنابراین می‌خواستم فوتبال را کنار بگذارم. به ویژه که تیم ملی به نیرو‌های جدید نیاز داشت، اما چند تن از بازیکنان خواستند مرا منصرف کنند، اما من تصمیم خود را گرفته بودم.

شایعه فروش اطلاعات کی روش به قطر باورکردنی نبود

ما در اردوی دبی بودیم و قبل از اینکه به قطر برویم، این صحبت‌ها پیش آمد. من به عنوان یک بازیکن و کاپیتان تیم، می‌دیدم که تمرینات با چه جدیتی در حال برگزاری است و با آگاهی از زحمات بازیکنان و کادر فنی، از چنین موضوعی واقعا ناراحت شدم. یادم می‌آید که یکی از مسئولان ورزشی همان جا به من گفت که بله، این اتفاق افتاده و اطلاعات بازی را فروخته اند.

او به من گفت: تو خودت حواست به تیم باشد و بچه‌ها را جمع کن که خوب کار کنند. ما هم به اینجا آمده ایم که بالای سر تیم باشیم و حواس مان باشد. من گفتم که اصلا چنین چیزی نیست و دارم با تیم تمرین می‌کنم و می‌بینم که همه چه زحمتی می‌کشند. من اسم این مسئول را هم نمی‌توانم بگویم، چون صحبتی بود که فقط بین دو نفر بود و هیچکس از آن خبردار نشد.

من صحبت‌های این شخص را حتی به کی روش هم نگفتم و ناراحتی ام به حدی بود که با وجود اینکه می‌خواستم چند نفر را خبردار کنم، اما ترجیح دادم حرفی نزنم و این قضیه پیش خودم بماند. حتی اگر به بازیکن‌ها هم می‌گفتم، اعتماد نسبت به مربی از بین می‌رفت و نمی‌شد کار را جمع کرد. کی روش در نهایت متوجه نشد که من با چه کسی حرف زدم، اما ببخشید، وقتی که یک روزنامه عکس او را با لباس عربی منتشر می‌کند و می‌گوید چنین اتفاقی در حال رخ دادن است، متوجه کلیت ماجرا می‌شود. من بعد از بازی به آقایان گفتم که واقعیت چیز دیگری است. وقتی می‌بینم که یک مربی اینقدر زحمت می‌کشد، یعنی دنبال این است که تیمش نتیجه بگیرد. خدا را شکر که آن بازی را بردیم و بعد لبنان را هم بردیم و تیم صعود کرد.

باید برای بدرقه کی روش می‌رفتم

وقتی یک مربی حتی ۴ سال جایی می‌ماند تنش‌ها بیشتر می‌شود و افراد بیشتر نظر می‌دهند. ۸ سال دوره کوتاهی نیست. من نسبت به وظیفه ام خوشحالم. کی روش برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده بود و شرایط را برای من هم طوری رقم زده بود که پیشرفت کنم بنابراین وظیفه خودم می‌دانستم پیش او بروم و او را به عنوان نماینده فوتبال ایران بدرقه کنم.

هم من مقصر بودم هم کی روش

پیرامون حواشی اردوی تیم ملی در دبی نه از فدراسیون نه از من هیچ وقت توضیحی نخواهید. من زمانی باید این را باز کنم که دیگر کاری نداشته باشم. کی روش و من به اندازه خودمان تقصیر داشتیم. فعلا شرایط طوری نیست که بخواهم حرف بزنم. فقط بگویم ما استقبال های مان یک طور و بدرقه های مان طوری دیگری است.

قرار نیست دستیار مربی خارجی تیم ملی شوم

من سه سال و نیم پیش قرار بود سرمربی تیم جوانان بشوم که این اتفاق نیفتاد. دو سال قبل جلسه‌ای با کی روش و تاج داشتم تا سرمربی تیم امید بشوم همه چیز خوب پیش رفت، اما در نهایت موافقت نشد. من آن زمان هم می‌توانستم تیم خوبی ببندم و آن را برای المپیک آماده کنم. برای دستیاری تیم ملی هم هر مربی که بیاید من نمی‌توانم دوباره برگردم و دستیار باشم، چون دیگر سرمربی شده ام.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند