سازمان هواپیمایی امارات امروز از تمامی شرکت‌های هواپیمایی این کشور خواست تا تدابیر امنیتی لازم برای پرواز بر فراز مناطق پرخطر خلیج‌فارس، اتخاذ کنند.

سازمان هواپیمایی امارات امروز شنبه در بیانیه‌ای از تمامی شرکت‌های هواپیمایی این کشور خواست تا مناطق پروازی را به صورت دقیق ارزیابی کرده و تدابیر لازم را برای عدم پرواز در مناطقی که احتمال خطر در آن وجود دارد، اتخاذ کنند.

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، سازمان هواپیمایی این کشور تأکید کرد که تصمیم فوق با توجه به اوضاع کنونی منطقه و به منظور حفظ امنیت و سلامت پروازها و انجام اقدام احتیاطی اتخاذ شده است.

شرکت هواپیمایی «طیران الامارات» نیز روز جمعه (دیروز) اعلام کرد که این شرکت مسیر پروازهای خود از مناطقی که احتمال درگیری در آن وجود دارد، تغییر داده است.

به گفته سخنگوی شرکت مذکور، «تأثیر این تغییر مسیرها بر برنامه ورود و خروج هواپیماها کاملا محدود است».

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا بامداد دیروز با صدور بخشنامه‌ای عبور هواپیماها و پروازهای خطوط هوایی این کشور از بخش‌هایی از حریم هوایی ایران را متوقف کرد.

این بخشنامه اضطراری شامل مسیر هوایی عبوری بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان که توسط جمهوری اسلامی ایران کنترل می‌شود بوده و از شرکت‌های هوایی آمریکا خواسته شده تا ضمن عبور نکردن از حریم هوایی جنوب ایران، مسیر جایگزینی برای پروازهای خود پیدا کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند