آنچه که برای هم مردم عجیب است سبک زندگی زاکربرگ است.

خودروی زاکربرگ یک خودرو بسیار معمولی است که تمام افراد عادی جامعه از آن استفاده می کند و او حتی از لباس هایی با ظاهر عادی استفاده می کند ولی آنچه که توجه همه رو به خودش جلب می کند زندگی خیلی شادی است که دارد.او البته پیش تر حتی با درامدی بیش از ۸۰ میلیارد دلار در رده سوم ثروتمندان جهان جای گرفته است اما حضور در این رتبه سبک زندگی وی را چندان متفاوت نکرده است. 

زاکربرگ در سال ۲۰۰۴ فیس بوک را تاسیس کرد و تا سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران فیس بوک به یک میلیارد نفر رسید در آن زمان این کمپانی یکی از بزرگترین سهام داران بازار سهام بود.

از زمان تاسیس فیس بوک تا سال ۲۰۱۲ هر ساله زاکربرگ ۹میلیون دلار به دارایی هایش اضافه می شد.

زاکربرگ نیز مانند همه صاحبان کمپانی های بزرگ در سیلیکون ولی ظاهر به خصوصی دارد در اکثر عکس ها او یک تی شرت طوسی تنش است که به ظاهر یک لباس معمولی به نظر می رسد ولی در واقع از برندهای های لاکچری و گران قیمت است.

زاکربرگ چگونه پول هایش را خرج می کند؟

یکی از دلایل شهرت زاکربرگ راندن خودرو معمولی و ارزان قیمت فولکس واگن است که ارزش این خودرو کم تر از ۳۰.۰۰۰ دلار است این درحالی است که لباس هایی که زاکربرگ می پوشد کم تر از ۲.۰۰۰ دلار قیمت ندارند.

در سال ۲۰۱۱ او توانست خانه ای به ارزش ۷میلیون دلار با متراژ ۵۰۰۰فوت را خریداری کند و در سال بعدش اقدام به خریداری مناطق اطراف خانه اش کرد وی تقریبا ۳۰ میلیون دلار برای خریداری چهار خانه اطراف خانه خودش خرج کرد و تصمیم گرفت آنها را بازسازی کند.

او همچنین در سان فرانسیسکو چندین خانه دارد اولین خانه او در سان فرانسیسکو در سال ۲۰۱۳ خریداری شد که متراژ آن ۵۵۰۰ فوت است و یک میلیون دلار را صرف بازسازی این خانه کرد.

این بازسازی ها شامل ایجاد گلخانه و بازسازی آشپزخانه می باشد.

در سال ۲۰۱۴ زاکربرگ ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید جزیره کاوای در اقیانوس آرام پرداخت، این جزیره یکی از متنوع ترین جزیره ها از نظر داشتن گیاهان دارویی است.

زاکربرگ می گوید من و همسرم به خاطر اینکه بتوانیم از زیبایی طبیعی این جزیره حفاظت کنیم آن را خریداری کرده ایم.

با توجه به اطلاعاتی که خود زاکربرگ در صفحه فیس بوکش قرار داده است جزیره کاوای محل زندگی بزها و لاک پشت ها است.

زاکربرگ زیاد سفر نمی کند

زاکربرگ زیاد به مسافرت نمیرود ولی زمانی که برود فیس بوک تمام مخارج آن را پرداخت می کند بخش حسابداری فیس بوک می گوید در سال ۲۰۱۵ هزینه ای که فیس بوک برای مسافرت های زاکربرگ پرداخت کرده است نزدیک به ۵میلیوندلار بوده است.

در سال ۲۰۱۷ بعد از اینکه زاکربرگ تصمیم گرفت به تمام نقاط آمریکا مسافرت کند ۷میلیون دلار را صرف حفاظت از خودش کرد.

فیس بوک هرساله ۱۰میلیون دلار برای محافظان  زاکربرگ پرداخت می کند، که این هزینه ها شامل پرداخت حقوق محافظان خودش، پرداخت هزینه های محافظت از خانه هایش و همچنین هزینه های حفاظت از هواپیمای شخصی اش می باشد.

زاکربرگ چند ساعت در هفته کار میکند؟

زاکربرگ به همراه ۱۲ نفر از همکارانش که کارمندان اصلی فیس بوک هستند ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند.

زاکربرگ با اینکه هفته ای ۶۰ ساعت یعنی تقریبا روزی ۸ ساعت کار می کند باز هم زمان کافی برای وقت گذراندن با خانواده اش، تفریح و تمرین و ورزش پیدا خواهد کرد.

 

سبک زندگی زاکربرگ

زاکربرگ در ساعت ۸ بعد از اینکه از پیاده روی صبحگاهی می آید تمام برنامه های فیس بوک را چک می کند.

او در هفته سه بار تمرینات ورزشی را به همراه مربی شخصی اش انجام می دهد و حتی بعضی مواقع به همراه سگش به محل کارش می رود و تا آنجا پیاده روی می کند.

چیزی که در اینجا جالب است سلیقه خاص غذایی او است در واقع میتوان گفت زاکربرگ هیچ سلیقه غذایی خاصی نداردو به قول خودش  وقتش را برای درست کردن غذای خاصی صرف نمی کند و هر آنچه که باشد را می خورد.

دلیل اینکه زاکربرگ همیشه لباس های یک شکل می پوشد نیز همین است در مصاحبه ای که در سال ۲۰۱۴ از او گرفته اند به خبرنگاری در خصوص پوشیدن لباس های یک شکل گفته است :" من می خواهم تصمیم گیری هایم را به حداقل برسانم و وقتم را بر روی سایر چیزهای پر اهمیت بگذارم. "

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند