فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بامداد پنجشنبه ۳۰ خرداد یک فروند هواپیمای جاسوسی رژیم تروریستی آمریکا که ساعت ۱۴ دقیقه بامداد از پایگاه الظفره در نزدیکی ابوظبی امارات به پرواز درآمده بود و بعد از طی مسافت طولانی، قریب ساعت ۴ بامداد وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده بود، توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد.

وی افزود: امروز بقایای این هواپیمای جاسوسی را به تهران منتقل کردیم. این بخش‌ها در محدوده آب‌های سرزمینی ما به صورت شناور روی آب قرار گرفته بودند و ما با قایق‌هایمان، این بخش‌ها را به محدوده خاکی کشور و سپس به تهران منتقل کردیم.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه در دو مرحله و چندین نوبت به این هواپیما اخطار داده شد، عنوان کرد: این هواپیمای بدون سرنشین سیستم‌هایی دارد که موقع تماس، اطلاعات را به ایستگاه‌های مرکزی خود مخابره می‌کند؛ آن‌ها پاسخی ندادند. آخرین بار توسط قرارگاه پدافند در ساعت ۳:۵۵ اخطار داده شد و وقتی که از آب‌های سرزمینی ما دور نشدند، ساعت ۴:۰۵ آن را سرنگون کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: «امنیت ملی» خط قرمز ایران است و ما اجازه نخواهیم داد سرزمین‌مان جولان‌گاه کشور‌های فرامنطقه‌ای و دشمنان باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند