محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه امروز در بازدید از شرکت ویتاناو افتتاح فاز یک این شرکت در شهرک کاسپین قزوین اظهار کرد: حضور من در این واحد جهت تقدیر و تشکر از زحمات صنعتگران بوده است، ما از کودکی با نام این شرکت مأنوس بوده‌ایم و آرزو می‌کنم در آینده نه‌چندان دور شاهد افتتاح فازهای بعدی آن را باشیم.

وی ادامه داد: برای تشکر اقدام عملی نیز باید انجام شود، یک مطالبه در رابطه با نوع مسافت معافیت مالیاتی تعریف شده وجود دارد که مسافت هوایی مطرح شده در جهت صیانت از محیط زیست است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و بعد از قطع وابستگی نفت، مالیات، درآمد بعدی محسوب می‌شود.

نوبخت خاطرنشان کرد: طرح اصلاح ساختاری نظام بودجه شنبه در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد و به‌عنوان مسئول بودجه کشور در کنار دریافت‌ها به پرداخت‌ها نیز توجه خواهیم داشت.

وی بیان کرد: اگر نفت را از اقتصاد خارج کنیم باید بر مالیات تمرکز کرد؛ با توجه به حساسیت امر موضوع معافیت مالیاتی شهرک کاسپین را پیگیری کرده و تولیدکنندگان را در جریان امر قرار خواهم داد.

در این بازدید محمدرضا فخرالدینی رئیس هیئت‌مدیره شرکت ویتانا اظهار کرد: این شرکت در ۱۳۳۲ توسط دکترتهرانچی به‌عنوان اولین بیسکویت صنعتی ایران در کیلومتر هفت جاده قدیم در زمینی به متراژ ۵۰ هزار مترمربع با ۱۲ خط تولید با ۱۲۰۰ نفر کارگر قبل از انقلاب آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: ۲۵ سال است که در صنعت شیرینی و شکلات فعالیت دارم و کار دولتی نکرده‌ام و درد افراد دولتی را نمی‌دانم و این واحد تولیدی را در سال ۸۷ بعد از دو سال تعطیلی از طریق بورس خریداری کردم.

فخرالدینی تصریح کرد: این شرکت در میان ۱۸۰ شرکت حاضر در بورس ازجمله پربازده‌ترین‌هاست؛ سه فاز دیگر برای این شرکت طراحی شده است که شامل کارخانه شکلات و غذای کودک خواهد بود.

وی افزود: این شرکت در حال حاضر ۱۲۰۰ نیرو دارد که ۵۰۰ نفر در بخش بازرگانی و ۷۰۰ نفر در بخش تولید هستند که تلاش می‌شود با راه‌اندازی فازهای دیگر این تعداد به ۱۸۵۰ نفر برسد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت گفت: سالیانه ۳۰ میلیارد تومان ارزش‌افزوده و عملکرد پرداخت می‌کنیم و شهرک کاسپین را به‌منظور معافیت مالیاتی انتخاب کردیم، اما با مصوبه ۱۲۰ کیلومتری هوایی دولت، مشمول مالیات می‌شویم چرا که ازلحاظ هوایی با تهران ۱۱۸ کیلومتر فاصله داریم.

وی خاطرنشان کرد: صنعتگر امروز دغدغه‌های بسیاری ازجمله تأمین مواد اولیه، اشتغال و صادرات دارد و دیگر نیاز نیست برایش دغدغه اضافه ایجاد کرد.

این تولیدکننده با اشاره بر اینکه شرکت‌های حاضر در بورس در رقابت با شرکت‌های خارج از بورس است، بیان کرد: با شرکت‌هایی رقابت می‌کنیم که در بورس نیستند و مالیات پرداخت نمی‌کنند؛ دولت نیز نباید به شرکت‌های حاضر در بورس فشار آورد، چون با این روند ما در یک رقابت نابرابر هستیم.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید بر معافیت مالیاتی شرکت‌ها در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تأکید کرد و گفت: بسیاری از صنایع به همین منظور به شهرک کاسپین آمده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند