هفتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از ابتدای هفته جاری در شهر وی‌های چین آغاز شد. تیم هندبال مردان ایران در مرحله اول در گروه دوم با تیم‌های عمان، تایلند، ژاپن، پاکستان و عربستان قرار داشت و امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف تیم عمان نایب قهرمان چهار دوره این رقابت‌ها رفت.

تیم هندبال ساحلی کشورمان آخرین دیدار خود در این مرحله را با شکست دو بر یک برابر تیم مدعی عمان به پایان رساند تا صعودش به دور دوم با شمارش گل‌ها صورت بگیرد. پس از پایان تمامی دیدارهای مرحله گروهی، از گروه B دو تیم عمان و ایران جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کردند. از گروه A نیز دو تیم ویتنام و قطر راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

شاگردان افتخاری پیش از این موفق به شکست چهار تیم تایلند، ژاپن، عربستان و پاکستان شده بودند.

هندبالیست‌های ساحلی کشورمان که به عنوان تیم دوم گروه صعودشان به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا قطعی شده، روز شنبه اول تیرماه به مصاف تیم قطر قهرمان آسیا خواهند رفت. قطری‌ها چهار دوره قهرمان این دیدارها بوده‌اند.

سه تیم اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان ایتالیا در سال ۲۰۲۰ را کسب می‌کنند. همچنین تیم اول این رویداد راهی بازی‌های ساحلی جهان خواهد شد. سال گذشته تیم ایران در این دیدارها سوم شد و در مسابقات جهانی روسیه هم عنوان هشتم را کسب کرد تا بهترین تیم آسیا لقب بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند