آیت الله سید احمد خاتمی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم با وی، با تقدیر از خدمت صادقانه پلیس در ابعاد مختلف امنیت، گفت: گزارش دلگرم کننده و جامعی ارائه شد، البته ائمه جمعه سراسر کشور نیز از اقدام جانانه فرمانده ناجا در اجرای طرح ناظر و برخورد با بی حجابی تشکر دارند.

وی افزود: در ۴۰ سالگی انقلاب دیده می‌شود توطئه‌های خارجی و داخلی افزایش یافته و به فضل خداوند متعال توطئه‌ها خنثی خواهد شد و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: باید مسئولان باور کنند مسئله فساد و فحشا عادی نیست بلکه یک توطئه است، یک بخش از مشکل ما همین است یعنی کسانی که باید باور کنند، هنوز باور نکرده و در عمل نشان نداده‌اند که این امر یک خطر جدی است.

وی ادامه داد: من اعتقاد ندارم که هر کس بدحجاب یا بی حجاب بود، دشمن نظام است بلکه معتقدم توجه و آگاهی ندارند و نمی‌دانند که عمق عمل آنان چه خطری حتی برای خودشان دارد، اما اینکه خطر و توطئه است این جای انکار ندارد، امام صادق (ع) راه چاره را یاد داده و می‌فرمایند مَا جَعَلَ اللَّهُ بَسْطَ اللِّسَانِ وَ کفَّ الْیدِ وَ لَکنْ جَعَلَهُمَا یبْسَطَانِ مَعاً وَ یکفَّانِ مَعا خدا نمی‌پسندد زبان باز ولی دست بسته باشد یعنی باید هم کار فرهنگی و هم کار اجرایی باشد، کار اجرایی یعنی اجرای قانون، تأکید می‌کنم برخورد فیزیکی قطعاً باید قانونی باشد و مجریان قانون باید در این عرصه وارد شوند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: همان طور که کشف حجاب منکر است، قانون شکنی هم در جمهوری اسلامی منکر است و هر کار غیر قانونی محکوم است، سخن این است که باید در این عرصه تدبیر کرد، تدبیر همان قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور است، ۲۵ دستگاه باید به وظیفه خود عمل کنند، اینکه فقط نیروی انتظامی را وارد میدان کنند و ناجا یکه و تنها ورود کند و هزینه‌هایش را به جان بخرد، این آن قانون نیست، بلکه باید همه دستگاه‌ها وارد شوند، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر و سازمان تبلیغات اسلامی، دستگاه قضا و همه در این عرصه دست به دست دهند و آن قانون را اجرا کنند، طرح ناظر و دیگر طرح‌ها نیز همان تدبیر است که با تدبیر جلو منکرات این چنینی گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: در قرآن کریم در داستان قوم حضرت لوط وقتی قومش آماده شدند برای فساد و گناه، حضرت لوط فرمود: ای کاش قدرت می‌داشتم یا پشتیبان داشتم تا در مقابل شما می‌ایستادم، یعنی برای مقابله با منکر، باید هم کار فرهنگی شود و هم از قدرت استفاده شود، چون برخی از مرتکبان منکر، وقیح و پررو شده‌اند و نمونه‌هایی که در گوشه و کنار کشور دیده می‌شود و این خطرناک است.

عضو شورای مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: نباید کار به جایی برسد که مرتکبان منکر با ناهیان از منکر برخورد فیزیکی کنند، این خطر جدی است، بایستی قوه قضائیه و نیروی انتظامی به وظیفه‌اش عمل کند، همانظور که تاکنون عمل و مقابله کرده‌اند، نظام، نظام اسلامی است و در نظام اسلامی دین اصل است.

وی خاطر نشان کرد: اصلاً انقلاب اسلامی شد که جلو این منکرات و فساد و فحشا گرفته شود، مردم از فساد دوران طاغوت به ستوه آمده بودند و می‌خواستند فضا پاک باشد ولی احساس می‌شود کسانی می‌خواهند انقلاب را به ارتجاع و عقب برگردانند و قطعاً متدینین این را تحمل نمی‌کنند، نیروی انتظامی و دستگاه قضائی باید جلو دار اجرای قانون باشند، مردم هم تشکر و حمایت خواهند کرد، مردم متدین هستند.

آیت الله خاتمی، گفت: تأکید می‌کنم ماموران اجرایی این عرصه باید انگیزه ذاتی و مضاعف داشته باشند وکسانی باشند که برای عفاف دل بسوزانند و دقت کنند که سوژه به دست مرتکبان منکر ندهند، برخورد باید قانونی باشد، حتی اگر مرتکب منکر تندی کرد، مأمور نظام با او مقابله نکند، بگذارد قانون با او برخورد و مقابله کند، فضای مجازی اکنون در دسترس است و همین بخش را بزرگ می‌کنند و نمی‌گویند متخلف چه کاری کرده است، کار او را نمی‌گویند اما برخوردی را که مأمور نظام انجام داده آن را بزرگ و منتشر می‌کنند اگر می‌خواهید این طرح جواب بدهد، این مراقبت‌ها را هم باید داشته باشید و نگذارید سوء استفاده شود.

وی افزود: گشت‌های ویژه پلیس نفس اینکه در صحنه باشند و چه بسا یک برخورد هم نباشد اگر هنجار شکنان قدرت نظام را برای مقابله با هنجار شکنی ببینند، همین بازدارنده است در برخورد با بی حجابی به پیامک و احضار نباید اکتفا شود، در جاهایی که هنجار شکنان حضور می‌یابند بخصوص در خیابان‌هایی که متخلفان جولان می‌دهند، باید قدرت نظام را در آنجا مشاهده کنند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: در فضای جامعه تا گشت را مطرح می‌کنیم، بمباران می‌کنند که گشت چنین و چنان است، کشف حجاب کنندگان و طرفداران آن‌ها علیه پلیس فضا سازی می‌کنند، وقتی راه، راه حق است، پلیس باید به قانون عمل کند و از فضا سازی ها نترسد و عقب نشینی نکند، اگرعقب نشینی شود ضربه‌اش چند برابر خواهد شد، بنابراین محکم بایستید.

وی بیان داشت: سابقه کشف حجاب به دو نفر می‌رسد یکی به زنی فاسد و فاسق بنام قره العین بهایی که برای کشاندن جوانان به مذهب فاسد و انحرافی بهائیت با کشف حجاب و ظاهری عریان وارد شد ودوم رضاخان قلدر که در طول ۲۰ سال قدرتش تنها یک سفر خارجی داشت، این هم از عجایب است، سفرهای خارجی دیپلماتیک او ۲ الی ۳ روز است ولی این سفر رضاخان ۱۲ روز طول کشید آن هم به ترکیه که در آن روز نماد یک کشور لائیک بود در آنجا نسخه لائیک را به او آموزش دادند که چگونه با دین مبارزه کند و او نیز سه نسخه آن‌ها را در کشور ایران اجرایی کرد، نسخه اول مقابله با حجاب، دوم مقابله با روحانیت و سوم مقابله با عزاداری بود.

آیت الله خاتمی ادامه داد: روشن است کشف حجاب، نقشه و توطئه دشمن و نقشه رضاخانی است، در برابر این توطئه نمی‌شود دست روی دست گذاشت، بنابراین آنچه در این عرصه قابل توجه است این است که به ظرایف این عرصه توجه شود، واقعاً انگیزه همه باید اصلاح باشد و اگر کسی که مرتکب منکر شده و در کلانتری یا مراکز نیروی انتظامی از رفتارش پشیمان و اصلاح شد و شما پشیمانی‌اش را احساس کردید، او را رها کنید، قرار بر این است که مرتکب منکر اصلح شود.

وی گفت: من از طرح‌های دلسوزانه ای که دارید تشکر می‌کنم اگر مرتکبان منکر چنین فکر کنند که این طرح مقطعی است و فقط در طول تابستان که هوا گرم است اجرا می‌شود و تمام خواهد شد، توجهی نخواهند کرد ولی اگر مرتکبان منکر به این باور برسند که نظام جدی است، توجه خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: امام راحل و عظیم الشان (ره) فرمود: همه چیز اسلام برای ما مهم است، سامان یافتن زندگی مردم برای ما مهم است، اجرای احکام اسلام مهم است و ما موظف هستیم به عنوان یک وظیفه و تکلیف این نظام اسلامی را حفظ کنیم و خداوند نیز عنایت خواهد کرد.

سردار عبد الرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم در ابتدای این دیدار گزارش مبسوطی از اهداف، نحوه و مراحل اجرای طرح ناظر یک ارائه و برتصمیم و اراده قاطع پلیس در برخورد با بی حجابی و کشف حجاب ارائه کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند