پرنسا لاتین گزارش داد، وزارت خارجه ونزوئلا درباره گزارش «فدریگو موگرینی» رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که سخنان موگرینی در مورد وضعیت اوضاع سیاسی و انسانی ونزوئلا در حقیقت حمایت از برنامه دولت دونالد ترامپ برای تغییر دولت قانونی کاراکاس به‌حساب می‌آید.

وزارت خارجه ونزوئلا در ادامه افزود، این نوع از دخالت‌های اتحادیه اروپا که به‌طور معمول تکرار می‌شود مانع تحقق دستیابی به یک دولت مستقل می‌شود.

پیش از این موگرینی رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اتحادیه اروپا نسبت به وخامت اوضاع سیاسی و وضعیت انسانی در ونزوئلا بسیار نگران است. بر همین اساس این اتحادیه تلاش‌های خود را افزایش می‌دهد.

این اتحادیه از طریق گروه تماس بین‌الملل و همچنین انتصاب یک مشاور ویژه در امور ونزوئلا برای حل این بحران تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا به نظارت بر وضعیت ونزوئلا ادامه می‌دهد و آماده است از هر گونه تدبیر مناسب برای پیشرفت اوضاع در ونزوئلا استفاده کند.

موگرینی همچنین در ماه گذشته اعلام کرد: گروه تماس بین‌الملل تحت سرپرستی اتحادیه اروپا در امور ونزوئلا با ایجاد تماس‌هایی با کوبا، چین، روسیه، گروه لیما و کشورهای جامعه کارائیب برای کمک به حل بحران سیاسی در این کشور آمریکای لاتین موافقت کرده است.

ونزوئلا از ژانویه گذشته(دی ماه) با بحران سیاسی مواجه است.

«خوآن گوآیدو» رهبر اپوزیسیون به‌عنوان رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا به دنبال ساقط کردن حکومت «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور این کشور است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند