حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، گفت: طبق قانونی که مجلس در بودجه سال ۹۸ مصوب کرده این دو باشگاه باید به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی درباره اظهارات اخیر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش درباره اینکه قانون وضع شده برای سرعت بخشیدن به روند واگذاری این دو باشگاه کافی نیست و احتمالاً مجلس اصلاحیه‌ای را در اینباره خواهد داشت، ادامه داد: وزارت ورزش معتقد است واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حکمی که مجلس در بودجه ذکر کرده امکان‌پذیر نیست، اما مجلس اعلام کرد امکان واگذاری با حکم فعلی نیز امکان‌پذیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: به وزارت ورزش اعلام شده اگر حکم فعلی که در بودجه سال ۹۸ ذکر شده برای واگذاری سرخابی‌ها کفایت نمی‌کند دولت در قالب اصلاح بودجه، لایحه‌ای را به پارلمان ارائه کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی پیش‌نویسی درباره نحوه واگذاری و اصلاح حکم بودجه‌ای برای واگذاری  این دوباشگاه  به مجلس ارائه کرده است، افزود: اعضای کمیسیون، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات ایراداتی به این پیش‌نویس وارد کرده‌اند و قرار است باردیگر جلسه‌ای دراین زمینه داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نمایندگان برای سرعت‌بخشی به واگذاری دو باشگاه طرحی را ارائه نخواهند کرد، اظهار داشت: اگر دولت مشکلی بر سر راه واگذاری این دو باشگاه می‌بیند لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند