جمال عرف عصر چهارشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این افراد در مهلت مقرر تقویم انتخابات برای استعفا (۱۰ تا ۱۶ خرداد سال جاری) استعفای خود را به مدیر مافوق خود تسلیم کرده اند.

وی اضافه کرد: مدیرانی از سایر دستگاه ها و همچنین نیروهای مسلح نیز برای این منظور استعفا کرده اند که با توجه به اینکه اعلام آن به ستاد انتخابات کشور اجباری نیست تاکنون آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست.

عرف در خصوص برگزاری انتخابات کشور به صورت الکترونیکی نیز اظهار داشت: ستاد انتخابات آمادگی خود را برای برگزاری الکترونیکی به شورای نگهبان اعلام کرده و در انتظار پاسخ آن و تامین زیرساخت ها از سوی دستگاه های اجرایی از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در دوره قبلی انتخابات در ۱۳۹ شهر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد و بدون شک زیرساخت های این شهرها تامین شده از این رو به دنبال افزایش این تعداد در انتخابات امسال هستیم.

وی تاکید کرد: در دوره فعلی نیز مقرر شده تمام خدمات احراز هویت در ۵۰ تا ۶۰ هزار شعبه انتخابات به صورت الکترونیکی باشد اما تاکنون تصمیمی بر الکترونیکی بودن تمام مراحل در صندوق های اخذ رای اتخاذ نشده است.

عرف همچنین در خصص تعداد حوزه های انتخابیه نیز گفت: در انتخابات سال جاری تعداد کرسی های نمایندگی ۲۹۰ کرسی و تعداد حوزه ها نیز با یک مورد افزایش به ۲۰۸ مورد رسیده است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفند امسال برگزار می‌شود.

استان کردستان دارای ۶ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی از پنج حوزه انتخابیه است.

حوزه‌های انتخابیه شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره با ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار، حوزه انتخابیه سقز و بانه، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد هر کدام یک نماینده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند