اسماعیل گونکالوس ملقب به ایسما مهاجم پرتغالی - گینه‌ای که نیم‌فصل لیگ‌برتر به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست تا جانشین الحاجی گرو شود، نتوانست انتظارات را برآورده کند.

با پایان لیگ‌برتر، ایسما به دلیل نمایش ضعیف در فوتبال ایران، استقلال را ترک کرد تا راهی تیمی دیگری شود.

نکته جالب این است که او برخلاف سایر بازیکنان خارجی، تمام طلب خود از باشگاه استقلال را بخشیده است. با این شرایط به نظر می‌رسد از سوی ایسما خطری استقلال را تهدید نمی‌کند.

فصل گذشته استقلال بازیکنان خارجی زیادی به خدمت گرفت و هزینه سنگینی برای آنها پرداخت اما به جز پاتوسی، هیچ‌کدام آنها از کیفیت لازم برای بازی در استقلال برخوردار نبودند. استقلال ابتدای فصل تلاش فراوانی انجام داد تا جای خالی جپاروف و مامه تیام را پر کند اما با پرداخت هزینه‌ای سنگین، نتوانست جای خالی دو خارجی موفق خود را پر کند.

جالب اینجاست الجاجی گرو همبازی سامان قدوس در اوسترشوندس بود. او در لیگ سوئد عملکرد بدی نداشت اما در استقلال جزو ضعیف‌ترین خریدهای شفر بود و کارایی آنچنانی نداشت. انتقاد هوداران استقلال به خریدهای ابتدای فصل باعث شد وینفرید شفر نیم‌فصل بازیکنان خارجی دیگری را جایگزین خارجی‌های ناکارآمد ابتدای فصل کند.

در میان خریدهای نیم‌فصل دوم، تنها پاتوسی در استقلال درخشید و ارزش پولی که باشگاه پرداخت را داشت. این بازیکن هم که قرضی از کیپ‌تاون به استقلال آمد، این روزها مورد توجه سپاهان است. چنانچه استقلال پول رضایت‌نامه این بازیکن آفریقایی را به کیپ‌تاون نپردازد، موضوع تیام به شکلی دیگر تکرار می‌شود و این ستاره از کف استقلال می‌رود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند