روسیا الیوم گزارش داد، دانشگاه ملک خالد عربستان اعلام کرد که یکی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه را به دلیل انتقاد از رهبری این کشور در توییتر اخراج کرده است.

در همین راستا، عبد الله حامد، سخنگوی دانشگاه ملک خالد اظهار کرد: به دنبال اقدام یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و انتشار توییتی در صفحه خود در انتقاد از عربستان، رهبری و ملت آن، دانشگاه نیز وی را اخراج کرد و یک کمیته برای بازجویی از او نیز تشکیل شد.

وی افزود: در همین راستا، دانشگاه ملک خالد درباره انجام اقدامات قانونی مناسب علیه این استاد با طرف‌های امنیتی مربوطه ارتباط برقرار کرد.

رسانه‌های عربستان هویت این استاد را فاش نکرده‌اند اما یکی از این رسانه‌ها تصویری از صفحه‌ای در توییتر تحت عنوان "Nawsher khan" منتشر کرد که در یک توییت به شدت از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انتقاد کرده بود.

طبق این گزارش، تعدادی از فعالان با عصبانیت به این توییت پاسخ داده و یکی از آنها از مقامات کشورش خواست تا اقدامات قاطعی را علیه این استاد دانشگاه انجام دهد.

ولیعهد سعودی مدتی است که با به راه انداختن یک کمپین برای سرکوب مخالفان و فعالان، تعداد زیادی از فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و روحانیون را بازداشت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند