حجت الاسلام نورالله قدرتی در سومین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: در مجالس عروسی باید رصد و کنترل استعمال مواد مخدر با جدیت دنبال شود چرا که متاسفانه در برخی از این مجالس مواد مخدر و مشروبات الکی در یک مکان مجزا از مراسم مصرف می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته در استان قزوین هزاران مجلس عروسی برگزار شد که اگر در هر کدام از این میهمانی‌ها مقدار کمی مواد مخدر استعمال شود به حجم بزرگی خواهیم رسید و لازم است که با اقدامات اطلاعاتی و رویکرد تحقیقی تعقیبات قضایی را دنبال کنیم.

قدرتی تاکید کرد: اگرچه اقدامات مسئولان در خصوص مبارزه با مواد مخدر قابل تحسین است، اما همواره وضعیت مناسب نیست و سودجویان مواد مخدر مرز فعالیت را به دانش آموزان و زنان کشانده‌اند.

این مسئول قضایی تصریح کرد: خانواده ها باید با فرزندان خود عواطف و روابط احساسی برقرار کنند و نباید ارتباط موثر بین اعضای خانواده سست شده و نوجوان در مسیر اعتیاد و آسیب های اجتماعی قرار گیرد.

قدرتی همچنین گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌توان به والدین و خانواده‌ها دسترسی داشت، انجمن اولیاء و مربیان در مدارس است که باید از این فضاها برای فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در خصوص مواد مخدر اقدام کرد.

رییس کل دادگستری قزوین به اعتیاد و مصرف مواد مخدر در بین کارمندان دولتی و غیردولتی اشاره کرد و گفت: اعتیاد در بین کارمندان باید مورد تعقیب جدی قرار گیرد و مکانیزم و رویکرد مناسبی اتخاذ شود تا از شیوع اعتیاد در بین این افراد جلوگیری کرد.

قدرتی خاطرنشان کرد: دستگیری و مجازات های قضایی نتوانسته به صورت کامل از شیوع پدیده اعتیاد جلوگیری کند و لازم است که اقدامات فرهنگی و اجتماعی را پررنگ تر از قبل کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند