بهروز نعمتى سرپرست فدراسیون کشتى عصر امروز در راس هیاتى دیپلماتیک متشکل از دیپلمات هاى ایران در سوییس با نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانى کشتى دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست صمیمى که با استقبال مدیران اتحادیه جهانى کشتى از هیات ایرانى همراه بود، ابتدا نعمتى به ارائه گزارشى از وضعیت فدراسیون کشتى در دوران سرپرستى پرداخت و ضمن تاکید بر رعایت مفاد اساسنامه فدراسیون کشتى ایران که به تصویب اتحادیه جهانى رسیده است از عزم جدى مجمع عمومی فدراسیون کشتى و وزارت ورزش برای برگزاری قانونمند و سریع انتخابات ریاست فدراسیون کشتى به صورت عادلانه و دموکراتیک خبر داد.

نعمتى در این گفت و گو به تشریح اتفاقات رخ داده در خلال جام ساسارى ایتالیا پرداخت و بر عزم فدراسیون کشتى ایران برای احقاق حق محمدباقر یخکشى و تیم ایران تاکید نمود.

او همچنین با اشاره به بدهى دلاری فدراسیون کشتى با ارائه اسناد و مدارک لازم، از اتخاذ تدابیر سریع براى حل موضوع خبر داد.

نناد لالوویچ هم در این جلسه ضمن ابراز خرسندى از ملاقات با نعمتى، ایران را یکى از کشورهای ابرقدرت و تاثیرگذار کشتى دنیا نامید و بر لزوم برگزاری انتخابات عادلانه منطبق با اساسنامه تاکید کرد. او همچنین با ابراز تاسف از مشکلات پیش آمده در جام ساسارى ایتالیا، نسبت به بررسى ویژه موضوع و برخورد با خانم ادیت از مسئولین برگزاری مسابقات ساساری ایتالیا، اطمینان و به نعمتى وعده داد تا مدال یخکشى را به نماینده کشورمان اعاده نمایند.

او در ادامه این نشست از تصمیم هیات رئیسه اتحادیه جهانى براى تعلیق کشتى ایران و چند کشور دیگر در المپیک به خاطر بدهى مالی انباشته شده خبر داد که با توضیحات نعمتى قانع شد و از او خواست تا راهکارى براى پرداخت این معوقات ارائه نماید و قرار بر این شد که بدهی فدراسیون کشتی ایران به صورت اقساطی پرداخت شود تا خطر تعلیق ایران از مسابقات جهانی و المپیک برطرف شود.

همچنین لالوویچ قول مساعد به فدراسیون کشتی ایران داد تا ایران سهمیه‌ای در مسابقات المپیک ساحلی داشته باشد که ورزشکاران ساحلی این رشته بتوانند در المپیک ساحلی حضور داشته و شانس خودشان را برای کسب مدال از دست ندهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند