اسپوتنیک گزارش داد، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: «از نخست‌وزیر نتانیاهو و (کابینه) اسرائیل برای این افتخار بزرگ متشکرم».

پیام تشکر رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به افتتاح شهرکی صهیونیستی در جولان اشغالی به نام او در روز گذشته صورت گرفت. کابینه رژیم صهیونیستی در ماه می‌ و به دنبال اقدام یکجانبه رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر جولان اشغالی تصمیم گرفت تا شهرکی را در این منطقه به نام ترامپ نامگذاری کنند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به منظور قدردانی از حمایت‌های رئیس‌جمهور آمریکا از اشغال جولان روز گذشته طی مراسمی این شهرک را افتتاح کرد. رژیم صهیونیستی که در حال شهرک سازی در جولان اشغالی سوریه است اسم یک شهرک جدید را به «بلندی‌های ترامپ» نامگذاری کرد. نتانیاهو این اقدام را در تقدیر از خوش خدمتی یکجانبه و غیرقانونی اخیر رئیس جمهور آمریکا برای الحاق و به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از سرزمین‌های اشغالی انجام داد؛ اقدامی که با محکومیت گسترده بین‌المللی همراه شد.

ترامپ در حالی فرمان الحاق بلندی‌های جولان به سرزمین‌های اشغالی را امضاء کرد که جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه فلسطین اشغالی کرد. رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۸۲ این مناطق را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد؛ هر چند این اقدام هیچگاه مورد تائید سازمان ملل قرار نگرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند