تارنمای بلومبرگ از تلاش رژیم آل سعود برای رفع ممنوعیت استفاده از الکل در این کشور خبر داده و می نویسد، عربستان گام های انحطاط اجتماعی را به سرعت بر می دارد .

این تارنمای آمریکایی یکشنبه شب افزود، عربستان که در حال تحول اجتماعی بزرگی قرار دارد روز به روز از فرهنگ اسلام فاصله گرفته و به سوی فرهنگ غرب گرایش پیدا می‌کند.

در این میان «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان که به سرکوب فعالان سیاسی و قتل خبرنگاران در خارج از کشور معروف است، بنیانگذار ایجاد تحولات نوین اجتماعی در عربستان است.

بلومبرگ به نقل از منابع خود می‌نویسد، اگرچه تا کنون حکومت عربستان در این مورد اظهار نظری نکرده، اما انتظار می‌رود که آل سعود به زودی استفاده از الکل را برای شهروندان خود همانند خارجیان بلامانع اعلام کند.

باید گفت هدف اصلی محمد بن سلمان اتصال عربستان به بازار جهانی و جذب استعدادهای بین المللی در این کشور مانند شهر دبی است. شاهزاده سعودی می‌خواهد با ساخت مراکز بزرگ تجاری و تفریحی عربستان را به مقصد جدید گردشگران خارجی تبدیل کند.

با انتشار اخباری مبنی بر رفع ممنوعیت استفاده از الکل، یک مقام دولتی عربستان در مصاحبه با روزنامه عرب نیوز گفت، حکومت آل سعود تا کنون هیچ تصمیمی برای اجازه مصرف الکل در مراکز عمومی اتخاذ نکرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند