محمدباقر قالیباف در پیامی ویدئویی از «جوانان انقلابی» خواسته است تا در انتخابات پیش روی مجلس به میدان بیایند و خود را در معرض رقابت قرار دهند. او از همه کسانی که خودشان یا در میان آشنایان و دوستان کسی را دارای صلاحیت و آمادگی برای انتخابات می‌دانند، دعوت کرده تا در یک سامانه اینترنتی ثبت نام کنند.

عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب» درباره این فراخوان انتخاباتی  قالیباف گفت: خبر‌هایی که مطرح است دال بر این است که ایشان فعال بوده و سفر‌های استانی داشته اند و بعضا سفر به خارج از کشور نیز داشته اند. از طرفی این گونه که معلوم است ستاد‌های انتخاباتی را شکل داده اند. در واقع کار را به صورت نیمه رسمی شروع کرده و عموم نیرو‌ها هم همان نیرو‌های همراهشان در دوره شهرداری هستند.

ناصری ادامه داد: از زمانی که ایشان بحث نواصولگرایی را مطرح کرد، به نظر می‌رسید ایشان دارند با رویکردی جدید وارد انتخابات ۹۸ می شوند و این انتخابات را نشانه گرفته اند. ضمن این که آقای قالیباف با مشارکت در همه‌ انتخابات ریاست جمهوری از سال ۸۴ به این سمت و نیز انتخابات ۸۸ به یک جمع بندی درستی رسیده که بخت ریاست جمهوری ندارد.

او ادامه داد: آقای قالیباف با توجه به ۱۲ سال مدیریت شهر تهران و عموما کادرسازی و حتی ساختارسازی های فرهنگی و اجتماعی در شهرداری، زمینه‌ مشارکت در انتخابات در پایتخت را تشخیص داده اند و به خاطر این که رای ریاست جمهوری جناح اصولگرایی را برای خودشان منتفی می دانند، می خواهند  برای مجلس زمینه سازی کنند.

این تحلیلگر اصلاح طلبی ادامه داد: آقای قالیباف در انتخابات اول خود در سال ۸۴ با یک رویکرد نسبتا مدرن تری با ستاد‌های انتخاباتی اصولگرایان به میدان آمد و هزینه های زیادی کرد و جوانان زیادی را به خود جذب کرد البته همین سال ۸۴ یکی از پاشنه آشیل‌های جدی خودش بود. من معتقدم تشخیص آقای قالیباف در اقبال به جوانان در انتخابات چه مجلس و چه ریاست جمهوری رویکرد درستی است و با توجه به منابع مالی خوبی که ممکن است تیم آقای قالیباف در اختیار داشته باشند و با توجه به بحران بیکاری و سردرگمی جوانان حتما اقای قالیباف در شبکه سازی اجتماعی جوانان موفق خواهند بود. حال باید دید که اصولگرایان چه تصمیمی می گیرند ائتلاف می کنند یا خیر. هنوز این موضوع مشخص نیست.

ناصری افزود: این یک واقعیت است که در انتخابات ۹۸ هر دو جریان سیاسی باید یک بازنگری در سازمان بندی گذشته انجام دهند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره احتمال تلاش قالیباف برای ایفای نقش لیدری در میان اصولگرایان گفت: این احتمال وجود دارد. با توجه به تضعیف موقعیت امسال آقای لاریجانی در درون جبهه اصولگرایی و اقداماتی که آقای احمدی نژاد و تیمشان علیه لاریجانی انجام دادند، چنین احتمالی وجود دارد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند