به گزارش سی‌ان‌ان ترک، " اورنلا موتی" هنرپیشه ایتالیایی در دسامیر سال ۲۰۱۰ با لغو یک برنامه نمایش تئاتر و گرفتن یک مرخصی استعلاجی ۵ روزه به مقصد شهر "سنت‌پترز‌بورگ" روسیه سفر کرده بود تا در یک مهمانی شام با حضور "ولادیمیر پوتین" و "کوین کاسنر " و جمعی دیگر از نام‌آوران دنیای هنر و سیاست حضور پیدا کند.

 

ماجرا از این قرار است که او اجرای نمایش تئاتر خود را به بهانه بیماری التهاب ریه و تب لغو کرده بود و اقدام به ارایه یک گواهی تقلبی استعلاجی ۵ روزه کرده بود.

او سپس با پرواز به روسیه در مراسم شامی با پوتین و کوین کاسنر در یک میز نشسته بود و پس از اینکه ماجرا لو رفت تهیه کننده از او به دادگاه شکایت کرده بود و درخواست غرامت کرده بود.

دادگاه بدوی در سال ۲۰۱۵ حکم به پرداخت ۶۰۰ یورو جریمه و ۸ ماه زندان داده بود. دادگاه حکم کرده بود برای اینکه این هنرپیشه به زندان نرود باید ۳۰ هزار یورو جریمه بدل از حبس، پرداخت کند.

"اورنلا موتی" با رد حکم دادگاه گفته بود ۳۰ هزار یورو برای پرداخت ندارد.

در نهایت روز گذشته دادگاه عالی ایتالیا حکم نهایی خود را درباره این پرونده صادر کرد و موتی را به پرداخت ۵۰۰ یورو جریمه و ۶ ماه زندان محکوم کرد. او همچنان باید برای نرفتن به زندان ۳۰ هزار یورو بپردازد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند