نویسنده و خبرنگار سعودی، قطر و شبکه الجزیره این کشور را اهداف مشروعی برای ائتلاف ضد یمن به رهبری عربستان سعودی خواند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «خالد المطرفی» پنجشنبه (۲۳ خرداد)  در حساب توییتری خود از این ائتلاف خواست به ساختمان شبکه مذکور حمله کند.

او نوشت: «ائتلاف عربی [ضد یمن] بر اساس قوانین بین‌الملل حق دارد نه تنها سکوهای پرتاب موشکی را که به فرودگاه ابها اصابت کرد، هدف قرار دهد بلکه می‌تواند آمران، حامیان مالی و رسانه‌ای این حمله را نیز هدف قرار دهد؛ به این معنا که شبکه الجزیره قطر می‌تواند یکی از اهدافی باشد که این ائتلاف حق حمله به آن را دارد».

این روزنامه‌نگار سعودی شبکه الجزیره را به حمایت از «تروریسم» متهم کرد و گفت که جورج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا پیشتر به دنبال ضربه زدن به این شبکه بود؛ چرا که به ادعای وی، الجزیره از بن‌لادن، سرکرده القاعده و سایر سرکرده‌های این گروه حمایت می‌کرد. المطرفی گفت که سران قطر بعد از تهدید بوش به خواسته‌های او تن دادند و به نظر می‌رسد که به چنین ایده‌ای نیاز است.

13980323000714_Test_PhotoN

اظهارات این خبرنگار سعودی در واکنش به پوشش پاسخ موشکی ارتش یمن به فرودگاه بین‌المللی ابها از سوی شبکه الجزیره قطر است. ارتش یمن دیروز چهارشنبه در پاسخ به تداوم محاصره یمن و فرودگاه صنعاء این کشور از سوی ائتلاف سعودی و اماراتی یک فروند موشک کروز (هدایت شونده) به فرودگاه ابها شلیک کرد. ائتلاف مذکور  به اصابت این موشک به  فرودگاه اذعان کرده است.

در واکنش به توییت‌های المطرفی، «عبدالله بن العذبه»، سردبیر روزنامه قطری العرب با استناد به حرف‌ها و توجیه‌های او برای حمله به شبکه الجزیره گفت که نیروهای یمنی نیز حق دارند به ساختمان‌های شبکه سعودی العربیه و شبکه اماراتی اسکای نیوز عربی حمله کنند.

او نوشت: «نمی‌دانم می‌دانی یا نه [ولی] دعوت به حمله به شبکه الجزیره و قانونی خواندن این حمله از سوی شما، به "مقاومت" این حق را می‌دهد که به مقر شبکه‌های العربیه و اسکای نیوز عربی حمله کند؛ به این دلیل که این دو شبکه از حمله ابوظبی و عربستان سعودی به فرودگاه صنعاء و کشتار زنان و کودکان یمن حکمایت کرده‌اند».

13980323000715_Test_PhotoN

روابط قطر و کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از خرداد ۹۶ به دنبال اتهام چهار کشور علیه دوحه به‌طور کلی قطع شده است. محور سعودی به بهانه اینکه قطر از تروریسم حمایت می‌کند، این کشور را محاصره کرده و تحریم‌های اقتصادی علیه قطر وضع کرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.