براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، کاندیدای برتر حزب دموکرات از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

به گزارش سی‌ان‌ان، جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه کوئینیپیاک از پیشی گرفتن «جو بایدن» دموکرات از رئیس جمهور آمریکا حکایت دارد.

 

براساس این نظرسنجی ۵۳ درصد از رای دهندگان اعلام کردند از جو بایدن حمایت می‌کنند و ۴۰ درصد نیز گفتند به دونالد ترامپ رای می‌دهند.

نظرسنجی فاکس نیوز، رسانه حامی ترامپ در اواسط ماه می نیز نتایج تقریباً مشابهی را ارائه می‌کرد. براساس آن نظرسنجی بایدن با اختلافی ۱۱ درصدی با ترامپ در صدر قرار داشت.

در میان رای دهندگان مستقل نیز بایدن دست بالا را دارد. ۵۸ درصد رای دهندگان مستقل اعلام کردند که به بایدن رای می‌دهند و ۲۸ درصد آنان حمایت خود را از ترامپ اعلام کردند. بهترین رایی که ترامپ در میان رای دهندگان مستقل به دست آورد در مقایسه با «الیزابت وارن» بود.

بایدن و ترامپ که روز سه شنبه همزمان در ایالت «آیوا» در گردهمایی انتخاباتی صحبت می‌کردند، یکدیگر را هدف حملات لفظی قرار دادند. کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ترامپ به عنوان "تهدیدی وجودی" برای آمریکا یاد کرد و دونالد ترامپ نیز متقابلاً، بایدن را "احمق" نامید.

اختلاف آرای میان بایدن و ترامپ نسبت به سال ۲۰۱۵ که کوئینپیاک نخستین نظرسنجی خود را برگزار کرد، افزایش یافته است. در آن نظرسنجی ۴۹ درصد رای دهندگان حمایت خود از بایدن و ۳۷ درصد حمایت خود را از ترامپ اعلام کرده بودند.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند