به گزارش تارنمای «تله ریپورت» که به انتشار اخبار بین المللی می‌پردازد به نقل از کاخ سفید گزارش داد: ترامپ به هر دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا اطلاع داده که تعدادی محدود نیروی نظامی به یمن و سوریه می‌فرستد تا عملیات ضد القاعده و داعش را در این کشور ها برعهده بگیرند.

بر اساس این نامه، نیروهای آمریکایی در یمن عملیات علیه القاعده را در شبه جزیره عرب انجام خواهند داد. نیروهای اعزامی به سوریه نیز عملیات علیه داعش به ویژه در مشارکت با نیروهای کُرد را عهده دار خواهند بود.

ترامپ در این نامه گفته است که عملیات علیه تهدیدهای تروریستی مداوم در سوریه و عراق ادامه دارد.

ترامپ همچنین اعلام کرده است که حدود ۶۰ نیروی نظامی به درخواست دولت لبنان در این کشور مستقر می‌شوند تا قابلیت‌های مبارزه با تروریسم دولت لبنان را تقویت کنند.

بر اساس این گزارش، ترامپ همچنین به کنگره گفته که حدود ۲ هزار و ۹۰۰ نیروی نظامی آمریکا به درخواست مقام‌های اردنی و به منظور حمایت از تلاش‌های این کشور در مقابله با داعش و تقویت امنیت اردن و کمک به ثبات منطقه به اردن گسیل شده‌اند.

ترامپ پیش تر اعلام کرده بود در راستای اقدامات پیشگیرانه ۱۵۰۰ نیرو به منطقه اعزام می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به گمانه زنی‌های رسانه‌های خارجی درباره اعزام ۱۲۰۰ نیرو به خاورمیانه، آن را جعلی خواند و گفت چنین طرحی وجود ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند