سیریا نیوز گزارش داد، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (OFAC) وابسته به وزارت خزانه داری این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه ۱۶ نهاد و فرد مرتبط با نظام سوریه اعمال کرد.

طبق این گزارش، این تصمیم در چارچوب قطع کردن کمک‌ها و حمایت‌های مالی از نظام سوریه و افزایش خسارت‌های مالی حامیان این نظام اتخاذ شده است.

سامر الفوز، تاجر سوری یکی از افرادی است که در لیست تحریم‌های آمریکایی قرار گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا در این باره مدعی شده است که سامر فوز و نزدیکان و همچنین امپراطوری تجاری وی با سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در اراضی تحت تسلط نظام سوریه از جنگ در این کشور و تلاش‌ها برای بازسازی آن استفاده کرده‌اند و سعی در به کارگیری سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌های بازسازی سوریه دارند.

سامر فوز یکی از تاجران نزدیک به نظام سوریه بوده و معروف به حمایت مالی از آن و مشارکت در طرح‌های بازسازی و سرمایه گذاری بزرگ در سوریه است.

در همین راستا، سیگال ماندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی مدعی شد: وزارت خزانه‌داری متعهد به محاکمه افراد ذی‌نفعی است که خزانه‌های نظام بشار اسد، (رئیس جمهوری سوریه) را تثبیت می‌کنند. این درحالی است که غیرنظامیان سوری از این بحران انسانی ساخته آنها رنج می‌برند.

واشنگتن از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون به بهانه‌های مختلف و در راستای "حمایت از تروریست‌ها" دولت دمشق را هدف تحریم‌های خود قرار داده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند