محسن هاشمی روز سه‌شنبه پس از یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کلیات آئین نامه شورایاری‌ها درصحنه شورای شهر به تصویب رسید، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۱۲ پیشنهاد در خصوص این آئین نامه به هیئت رئیسه ارائه کردند که سه پیشنهاد آن رأی آورد و بررسی بقیه جزئیات به جلسه آتی شورای شهر موکول شد.

وی با بیان اینکه بعید می دانم انتخابات شورایاری‌ها در ۳۱ خردادماه برگزار شود، گفت: تاریخ انتخابات در هیئت رئیسه مطرح و زمان دقیق انتخابات تعیین می‌شود.

هاشمی تأکید کرد: زمان برگزاری این انتخابات کمتر از یک ماه تغییر خواهد داشت.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اجرای طرح زوج و فرد در تهران گفت: تا جایی که می‌دانم این طرح به صورت شناور در تهران برگزار می‌شود و افراد می‌توانند هر ۳ ماه ۲۰ روز وارد طرح زوج و فرد شوند.

وی ادامه داد: البته این موضوع مصوبه شورای عالی ترافیک است که اعضای شورای شهر در آنجا نماینده ندارند.

هاشمی همچنین در تشریح جلسه امروز خاطرنشان کرد: در جلسه امروز محمدرضا زارعلیطی لایحه‌ای از سوی شهرداری به شورا معرفی شده بود که رای آورد و به عنوان ذی حساب فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی هستیم و تعداد کسانی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند به ویژه شرکت‌های خارجی بسیار کمتر شده است نمایشگاه، نمایشگاه پرمخاطبی نبوده است.

وی گفت: برای برگزاری نمایشگاه الکامپ در سال گذشته نیز مشکل خاصی گزارش نشد شکایتی اعلام نشد و امسال نیز باید بررسی شود که آیا این نمایشگاه مشکل ترافیکی داشته است یا خیر؟

هاشمی در پاسخ به این موضوع که بررسی ترافیک نمایشگاه بعد از برگزاری یک نمایشگاه، نوش دارو بعد از مرگ سهراب است، گفت: موضوع سهراب که یک فرضیه بوده و واقعیتنداشته است.

هاشمی در پاسخ به یک خبرنگار که گفت چرا همه چیز را به شوخی می‌گیرید، گفت: همه شوخی‌های من جدی است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند