ری بلانتون در دوران فرمانداری خود در تنسی، فساد اداری گسترده ای را رقم زد. او دهها مجرم را بی دلیل آزاد کرد و تا سال ها مردم را درگیر تبعات اعمال اشتباه خود کرد.

 

در اواخر دهه ۱۹۷۰  ری بلانتون به مقام فرمانداری تنسی رسید. او یکی از افرادی بود که در تاریخ استانداری خود با دریافت رشوه اقداماتی بسیار غلط انجام داد که گاهی به ضرر امنیت عمومی جامعه بود. بلانتن از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ استاندار بود. در حالی که او در مقام استانداری بود. تعداد زیادی از افرادی که مستحق عفو بودند در زندان باقی ماندند اما ۵۲ تن از زندانیان، از جمله ۲۰ قاتل محکوم به اعدام عفو شدند.

برخی از این قاتلان به شدت خطرناک بودند و سوابق کیفری بسیار سیاهی داشتند. برای مثال یکی از آنان پرونده ای در خصوص ۵ فقره قتل داشت. بعدها و با بررسی های دقیق ماموران امنیتی مشخص شد که زندانیان به علت پرداخت رشوه به مقامات دولتی و از جمله پرداخت رشوه به ری بلانتون  آزاد شده اند. این اقدامات وی باعث شده بود حتی اعتبار تنسی زیر سوال برود و بسیاری از افراد از زندگی در این ایالت بترسند چرا که مجرمان به راحتی عفو می شدند و در شهرها می چرخیدند.

جالب است بدانید پس از دوره استانداری بلانتون وی می خواست یک بار دیگر کاندیدا شود، اما سایر سیاستمداران و مردم محلی سعی کردند با تکیه بر قوانین فدرال او را از این کار منع کنند و البته موفق هم بودند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند