به گزارش شبکه سعودی «العربیه» در نیویورک، ضمن اعلام این خبر گفت، الیمانی درخواست استعفای خود را رسما به عبد ربه تحویل داده است.

الیمانی، سال گذشته در جریان نشست «لهستان» که علیه ایران برگزار شد، در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشسته بود و این اقدام او جنجال بزرگی در رسانه‌ها ایجاد کرد.

استعفای الیمانی از ریاست وزارت خارجه دولت مستعفی در حالی صورت می‌گیرد که وی به صورت همزمان نماینده «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل برای پیگیری ارتباطات با طرف‌های یمنی در راستای تلاش‌های صلح نیز بود.

الیمانی فروردین‌ماه امسال (۱۳۹۸) به صورت تلویحی به شکست دولت مستعفی در الحدیده اذعان کرد.

 دولت مستعفی (که مقامات آن در ریاض هستند) فروردین‌ماه امسال در شهر «سیئون» واقع در شرق کشور (در مرز با عربستان سعودی) اولین جلسه پارلمان را پس از چهار سال تعطیلی برگزار کرد. خبرگزاری «وکالة الصحافه» یمن در گزارشی به همین موضوع پرداخت و نوشت، ریاض پس از آنکه نتوانسته با حمله خود از مارس ۲۰۱۵ به اهداف خود برسد و شخصیت‌های متحد خود را به حکومت یمن بازگرداند، امروز سعی دارد با «تحریف واقعیت و سرقت اراده یمنی‌ها با افتتاح پارلمانی ساختگی و صوری» به اهداف خود برسد.

در ادامه این گزارش آمده، پس از بسته شدن افق‌های نظامی سعودی بویژه چهار سال پس از جنگ ، عدم تحقق اهدافش در صنعا و صعده و نیز نیازش برای حضور نظامی مستقیم بویژه در استان‌های حضرموت و المهره، این کشور شروع به تطمیع برخی نمایندگان و دادن پول به آنها کرد تا پارلمان یکپارچه در صنعا را که همچنان در چارچوب قانون اساسی کار می‌کند، دچار دو دستگی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند