هیل گزارش داد، اخیرا در رسانه‌ها گزارشی منتشر و نوشته شد، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در صحبتهایی خصوصی خطاب به چند قانونگذار دیگر از تمایلش برای به زندان افتادن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و نه استیضاحش سخن گفت.

ترامپ، بعد از انتشار این گزارش توییتی را در زمان حضور در هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری خود در حین بازگشت از سفر یک هفته‌ای به بریتانیا، فرانسه و ایرلند منتشر کرد و در آن نوشت: "نانسی پلوسی عصبی، به خاطر گفتن یک چنین صحبتهای چندش‌آوری به ویژه درست در زمانی که من نزد رهبران کشورهای دیگر در سفری خارجی بودم، مایه بی‌آبرویی برای خود و خانواده‌اش است."

رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: "هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چنین چیزی گفته شده است. نانسی پلوسی عصبی و دموکراتها عملکرد صفر در کنگره دارند و نمی‌خواهند هیچ کاری انجام دهند جز اینکه به سراغ ماهیگیری بروند و ببینند می‌توانند چیزی علیه من پیدا کنند یا خیر. که این هم در تاریخ آمریکا بی‌سابقه و هم کاری غیرقانونی است."

این در حالی است که ترامپ خودش روز پنجشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز در حالی که همچنان در نُرماندی فرانسه بود به شدت به نانسی پلوسی تاخت.

او در این صبحتهایش، پلوسی را یک "شخص وحشتناک، کینه جو و شرور" توصیف کرد.

ترامپ این مصاحبه را در محل قبرستان آمریکایی‌های کشته شده در عملیات "دی-دِی" در  زمان جنگ جهانی دوم در نُرماندی فرانسه انجام داد.

او به مجری فاکس نیوز گفت: من فکر می‌کنم نانسی پلوسی مایه بی آبرویی است. من عملاً فکر نمی‌کنم که او شخص با استعدادی است و تلاش داشتم تا با او خوب برخورد کنم چون دوست داشتم با او سر برخی مسائل توافق کنم اما او نمی‌تواند هیچ توافقی برقرار کند چون فردی شرور، کینه‌جو و وحشتناک است.

با این حال دموکراتهای آمریکا شروع به دفاع از نانسی پلوسی کردند. در همین راستا الیجا کامینگیز یک نماینده دموکرات و رئیس کمیته اصلاح و نظارت در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: آقای رئیس جمهور! این کاملاً بی‌احترامی است که در نُرماندی این گونه نام پلوسی را به زبان بیاورید. این حملات سیاسی نه فقط مایه بی‌احترامی بلکه اشتباه هستند و یاد و خاطره قهرمانان آمریکایی ما شایسته حرفهایی بهتر است و کشور ما باید بهتر از چیزی که هست باشد.

یک نماینده دموکرات دیگر نیز به نام بابی اسکات در توییتی نوشت: فاجعه واقعی این است که دونالد ترامپ هنگامی که باید در نُرماندی خاطره سربازان کشته شده ما را گرامی بدارد دست به حملات سیاسی کم ارزش علیه نانسی پلوسی می‌زند.

ترامپ در ادامه این مصاحبه گفت: "نانسی شرور یک فاجعه است و بگذارید او هر کاری می‌خواهد انجام دهد. می‌دانید قضیه از چه قرار است؟ من فکر می‌کنم آنها در دردسری بزرگی افتاده‌اند."

این در حالی است که خود پلوسی که به نُرماندی رفته بود در زمان حضورش در آنجا از انتقاد از ترامپ و یا حتی صحبت درباره استیضاح او در گفت‌وگو با خبرنگاران خودداری کرده و گفت: من زمانی که از کشورم بیرون هستم درباره رئیس جمهور کشورم صحبت نمی‌کنم و این برای من یک اصل است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند