از صبح امروز اخبار استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی می‌چرخد. استعفایی که گفته می‌شود در آخرین جلسه هیئت دولت تقدیم رئیس جمهور شده است. این در حالی است که در وزارت آموزش و پرورش از روابط عمومی، معاونین تا مشاوران ایشان خبر را تأیید نمی‌کنند و حتی برخی نیز اظهار بی اطلاعی می‌کنند و برخی ترجیح می‌دهند آن را نه تأیید و نه تکذیب کنند.

یکی در فضای مجازی دلیل استعفا را به نتیجه نرسیدن وزیر آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی برای اصلاح حقوق دانشجو معلمان و وضعیت آن‌ها و معیشت فرهنگیان ذکر می‌کند و دیگری به نقل از منبع مطلع دلیل این استعفا را نارضایتی رئیس دولت از عملکرد وی می‌داند و دیگری دلایل سیاسی را ذکر می‌کند. حتی عده‌ای دلیل این استعفا را ثبت نام در انتخابات دور بعدی مجلس شورای اسلامی ذکر کرده اند.

این‌ها همه در حالی است که آخرین توئیت وزیر آموزش و پرورش مربوط به ۱۶ خرداد است که درباره آخرین وضعیت اصلاح حقوق دانشجو معلمان نوشت: «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه‌ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان اداری و استخدامی موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم به زودی نتیجه مورد نظر به دست آید.»

برخی خبرگزاری‌ها به نقل از «منابع آگاه» در وزارت آموزش و پرورش، این خبر را تکذیب کردند و برخی نیز به نقل منابع آگاه در دولت، آن را تأیید کرده‌اند.

اما نکته حائز اهمیت این است که وزیر آموزش و پرورش در چند ماه اخیر با گلایه‌های شدید فرهنگیان در خصوص عدم پرداخت مطالبات و عدم اجرای رتبه‌بندی مواجه شده است و حتی به جای پاسخگویی به رسانه‌ها، عنوان شده است که به فرهنگیان از طریق سایت وزارتخانه پاسخ داده می‌شود که فرهنگیان از این طریق هم پاسخی نگرفتند.

گلایه فرهنگیان حتی به تجمعات مختلف در استان‌ها و روبه‌روی وزارت آموزش و پرورش کشیده است؛ جدا از فرهنگیان شاغل و رسمی آموزش و پرورش، معلمان حق‌التدریس، معلمان طرح خرید خدمات، معلمان بازنشسته و مربیان پیش‌دبستانی و سربازمعلمان نیز در صف گلایه از آموزش و پرورش قرار دارند.

در شرایطی وزارت آموزش و پرورش از صبح امروز پاسخگوی خبرنگاران نیست که سخنگوی وزارت آموزش و پرورش توئیتی منتشر کرده است که ماجرای استیضاح وزیر را از مشکلات آموزش و پرورش به سمت مسائل دیگری سوق می‌دهد.

در این شرایط، ظاهرا باید منتظر ماند و دید، فضای مجازی برای بزرگترین وزارتخانه کشور چه تصمیمی می گیرد...

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند