سید حسین نقوی حسینی  درباره آخرین وضعیت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: در ابتدا و بلافاصله پس از تصویب این قانون، اغلب دستگاه‌ها به صورت بسیار جدی این قانون را عملیاتی کردند و اقدامات بسیار خوبی هم برای اجرای کامل آن صورت گرفت.

توضیحات نماینده مجلس درخصوص آخرین وضعیت اجرای قانون منع به گارگیری بازنشستگان

بیشتربخوانید: قانون منع به کارگیری و بازنشستگانی که همچنان پای کارند/چرا مدیران فدراسیون‌های ورزشی بی‌خیال صندلی‌های خود نمی‌شوند؟

وی ادامه داد: متأسفانه پس از مدتی اجرای این قانون در برخی جا‌ها به فراموشی سپرده شد و شاهد کوتاهی، اغماض و چشم‌پوشی‌هایی در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس درباره میزان بازدارندگی قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: این قانون به اندازه‌ای قاطع و محکم است که بر اساس آن باید با متخلفان برخورد اساسی شود.

نقوی‌حسینی افزود: البته ایرادات وارده در قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا دیگر کسی نتواند آن را دور بزند و از سوی دیگر باید مشخص شود که منشأ عدم اجرای این قانون، مدیران دستگاه‌ها هستند یا آنکه موانع دیگری وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی باید بر حسن اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان که یکی از قوانین مهم مصوب مجلس شورای اسلامی است، نظارت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند