خبرگزاری فرانسه گزارش داد مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ایده‌های خود درباره طرح صلح خاورمیانه یا همان معامله قرن را در نشست روز گذشته خود در اختیار یونکر قرار داد. خبرگزاری فرانسه تاکید کرد هیچ گونه جزئیاتی از مسائلی که کوشنر درباره معامله قرن با رئیس کمیسیون اروپا در میان گذاشت، منتشر نشده است.

 

مینا اندریوا، سخنگوی یونکر اعلام کرد کوشنر و رئیس کمیسیون اروپا نشست مشترکی را با حضور فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار کردند. خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی رئیس کمیسیون اروپا گزارش داد در این نشست در گفتگوهای مربوط به خاورمیانه (یونکر و موگرینی) ایده‌های کوشنر درباره معامله قرن را شنیدند و بر منافع اساسی اتحادیه اروپا در صلح و ثبات پایدار در منطقه تاکید کردند.

 

داماد و مشاور ارشد ترامپ پیش از پیوستن به او در انگلیس، به سرزمین‌های اشغالی و اردن سفر کرد. کوشنر در اردن با اعتراضات مردمی در محکومیت معامله قرن مواجه شد.

نکته جالب آنکه دولت آمریکا به امید ادامه حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قدرت و استقرار کابینه جدید، قرار بود بعد از ماه رمضان از طرح به اصطلاح صلح خود موسوم به معامله قرن رونمایی کند. حالا، اما رژیم صهیونیستی دستکم تا سه ماه دیگر کابینه جدیدی نخواهد داشت و این امر ممکن است رونمایی از این طرح را بار دیگر به تعویق بیندازد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند