به گزارش رویترز،‌ هزاران نفر از مردم پایتخت انگلیس روز سه‌شنبه در اعتراض به سیاست‌های دونالد ترامپ دست به تظاهرات علیه وی زدند.

در این تظاهرات گسترده که در میدان تاریخی «ترافالگار لندن» آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی به رئیس‌جمهور آمریکا هشدار دادند که از دخالت در مسائل داخلی انگلیس بپرهیزد و این کشور را ترک کند. برخی از تظاهرات کنندگان نیز پلاکاردهایی در اعتراض به اظهارات ترامپ علیه مهاجران و زنان به همراه دارند و برخی نیز در پلاکاردهای خود ترامپ را نژادپرست خوانده‌اند.

میدان ترافالگار لندن فاصله بسیار اندکی با دفتر نخست‌وزیر و مقر مرکزی دولت انگلیس در خیابان «داونینگ» دارد و تظاهرات کنندگان در حالی در این میدان تجمع کرده‌اند که دونالد ترامپ و «ترزا می» نخست‌وزیر مستعفی انگلیس هم‌اکنون در دفتر ترزا می مشغول گفتگو هستند.

ترامپ یکی از منفورترین رؤسای جمهور آمریکا در بین مردم انگلیس است، به‌طوری که بر اساس نظرسنجی اخیر مؤسسه YouGov تنها ۲۱ درصد از انگلیسی‌ها دیدگاه مثبتی به ترامپ دارند؛ این رقم در بین زنان انگلیسی تنها ۱۴ درصد است.

دونالد ترامپ روز دوشنبه برای سفری سه‌روزه وارد لندن شده است. وی در نخستین روز این سفر در ضیافت ناهار ملکه انگلیس در کاخ باکینگهام حضور یافت.

رئیس‌جمهور آمریکا دیروز در بدو ورودش به لندن با انتشار توئیتی مداخله‌جویانه به‌شدت از صادق‌خان شهردار این شهر انتقاد و وی را یک بازنده کامل توصیف کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند