«می» در این پیام که روی تارنمای دفتر نخست‌وزیری قرارگرفته است افزود: برای بیش از سه میلیون مسلمان ساکن انگلیس، لذت کنار خانواده و عزیزان بودن در روز عید فطر، مصادف با پایان ماه رمضان است.

وی افزود، در ماه رمضان، همچون سایر ماه‌های سال شاهد تجلی ارزش‌هایی همچون احترام، شکیبایی و ازخودگذشتگی بوده که جامعه را به هم نزدیک می‌کند. اما متأسفانه برخی تلاش می‌کنند تا بذر تفرقه، ترس و نفرت در جامعه بکارند. به همین دلیل امسال هم شاهد اقدامات نفرت‌انگیز تروریست‌ها در داخل و خارج علیه مسلمانانی بودیم که مشغول عبادت و یا کارهای روزهای خود بودند.

نخست‌وزیر انگلیس بابیان اینکه نفرت و ترس در انگلیس جایگاهی ندارد تصریح کرد: در کنار مسلمانان سراسر دنیا علیه آن‌هایی که قصد دارند ارزش‌های ما را نابود کنند ایستاده‌ام. پس درحالی‌که کنار هم جمع می‌شویم تا عید فطر را جشن بگیریم، بیایید برای ارزش‌هایی که با یکدیگر مشترک هستیم ثابت‌قدم باشیم.

شماری از مسلمانان انگلیس به تبعیت از برخی کشورهای منطقه امروز سه‌شنبه را عید فطر اعلام کرده‌اند. مرکز اسلامی انگلیس (دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در انگلیس) هنوز اعلامیه‌ای دراین‌باره صادر نکرده است.

ترزا می پس از سه سال سکان‌داری دولت سه روز دیگر رسماً از مقام نخست‌وزیری کنار خواهد رفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند