ارژنگ عزیزی از ممنوعیت خروج بدون مجوز گندم در استان خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون برآورد انجام شده جهاد کشاوری ۵۸۰ هزار تن گندم تولیدی استان است که ۴۰۴ هزار تن مازاد بر نیاز بر مصرف کشاورزان در قالب خرید تضمینی کشاورزان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به مصوبات تایید شده در کارگروه تشکیل یافته پلیس راه استان از خروج گندم بدون مجوز غله جلوگیری به عمل خواهد آورد که در این زمینه نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است تا بتوانیم در این زمینه مشکلات عرضه و تقاضای داخلی استان را به طور کامل رفع کنیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر ۵۶ مرکز خرید تضمینی گندم با ۳۰۰ نفر کارگزار برای خرید تضمینی گندم آماده ارائه خدمات به کشاورزان هستند که در این زمینه نیز اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای خرید تضمینی گندم انجام یافته است و از امروز این اقدام آغاز شده است.

عزیزی تصریح کرد: درصدد هستیم با هماهنگی‌ها و همکاری‌های انجام یافته با دستگاه‌های مربوطه در امر خرید تضمینی گندم به شکل مناسب و هدفمند عمل کرده و یکی از مطالبات و خواسته‌های بحق کشاورزان را که خرید گندم آنان به قیمت مناسب است را انجام دهیم.

وی بیان کرد: قیمت مصوب برای گندم ۱۷ هزار ریال تعیین شده است که از طریق بانک کشاورزی و به صورت الکترونیکی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و در تلاش هستیم تا هیچ مشکلی در این زمینه باقی نماند و بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای ارائه خدمات مطلوب به کشاورزان جامه عمل بپوشانیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند