به گزارش«بی‌بی‌سی»، وی گفت: «این مسئله‌ای به مراتب فراتر از توهین‌های بچه‌گانه‌ای است که باید دون شأن رئیس‌جمهور ایالات متحده باشد.»

وی افزود: «صادق نماینده ارزش‌های مترقی در لندن و کشورماست و هشداری برای ترامپ است که نمونه‌ای از افزایش تهدید راست‌گرایی افراطی در سراسر جهان محسوب می‌شود که ارزش‌های بنیادی را در معرض خطر قرار می‌دهد همان چیزی که لیبرال‌دموکراسی ما را بیش از ۷۰ سال است که تبیین کرده است.»

ترامپ درست دقایقی قبل از ورود به لندن، در یک پیام توییتری به شدت از «صادق خان» شهردار لندن انتقاد کرد و او را یک «بازنده کامل» توصیف کرد.

خان پیشتر در مطلبی در هفته‌نامه «آبزرور»، نوشته بود: «رئیس‌جمهور ترامپ، یکی از مثال‌های برجسته درباره افزایش تهدید جهانی است. راست افراطی در جهان رو به رشد است که تهدیدی برای حقوق، آزادی و ارزش‌های ما محسوب می‌شود همان مواردی که جوامع دموکراتیک و لیبرال ما را بیش از ۷۰ سال است که تعریف کرده‌اند.»

صادق خان و ترامپ از سال ۲۰۱۶ یعنی زمانی که خان به سمت شهرداری لندن منصوب شده است، با هم مشکل دارند. پس از اینکه شهردار لندن از دیدگاه رئیس‌جمهور آمریکا درباره اسلام انتقاد کرد، ترامپ هم از صادق خان خواست تا تست هوش بدهد. همچنین در پی حمله تروریستی در لندن و در سال ۲۰۱۷، ترامپ هم صادق‌خان را به باد انتقاد گرفت. وی جولای پارسال، گفت که شهردار لندن در زمینه مقابله با تروریسم عملکرد بسیار بدی داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند