سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر گفت : درپی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری ازکلانتری ۱۳ باهنر به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز در قالب خرید شمش طلا و ارز خارجی با نرخ پایین تر از بازار پیگیری موضوع در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود : در تحقیقات مقدماتی ازشکات مشخص شد که متهم با عنوان اینکه توانایی خرید شمش طلا و ارزخارجی با نرخ پایین تراز بازار از بانک مرکزی را دارد ودارای ارتباطات قوی و کانال های مالی اقتصادی است ، از ۶ نفر جمعا مبلغ ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دریافت کرده است .

این مقام انتظامی افزود : فروشنده پس از دریافت مبلغ مذکور ۶ عدد شمش طلا و ۹۰ هزار ارز شامل دلار و یورو را به آن ها تحویل داده که خریداران پس از بررسی متوجه می شوند که شمش های طلا و ارزهای ارائه شده جعلی است .

وی گفت : کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری ماموران کلانتری ۱۴ رسالت با تلاش های شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت مخفیگاه متهم را شناسایی و با تحت نظر قرار دادن وی ، نامبرده را در یک فرصت مناسب در حال تردد با یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ در حوالی جهانشهر کرج در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ نادربیگی گفت : ازمتهم یک دستگاه لپ تاپ ، ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه و مبلغ یک هزار دلار جعلی کشف شد و در بازجویی های صورت گرفته به ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان در استان های البرز و خوزستان در قالب فروش شمش طلا، دلار و یورو تقلبی اعتراف کرد .

متهم که تحت تعقیب مراجع قضائی در استان خوزستان است با قرار وثیقه ۲۳۰ میلیارد ریالی روانه زندان شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند