سرهنگ رامین پاشایی در تشریح جزئیات هک سایت سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر "دیفیس" و ایجاد تغییر ظاهری در صفحه پورتال خبری سایت رسمی سازمان تأمین اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان واکنش سریع این پلیس قرار گرفت.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه در بررسی به عمل آمده ادله دیجیتال در این رابطه جمع‌آوری شد، از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تأمین اجتماعی  خبر داد و گفت : بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال انجام است و گزارشات تکمیلی درباره شناسایی عاملان این موضوع متعاقباً اعلام خواهد شد .

وی به مسئولان رایانه شرکت‌ها و ادارات توصیه کرد: سیستمهای رایانه‌ای خود را به نرم‌افزارهای ضدجاسوسی و آنتی ویروس مجهز کرده و آنها را به روز نگه دارند و از کلیک کردن روی لینکها و ایمیلهای ناشناس خودداری کنند، حفره‌های امنیتی وب سایت را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

پاشایی یادآور شد: مطابق ماده یک قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده، دسترسی یابد، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند