سید محمود علوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز ساری مصادف با آخرین هفته ماه مبارک رمضان و روز قدس، اظهار داشت: امروز روزه داران دیار علویان مشت را در مقابل رژیمی گره کردند که به وجود آمدن این رژیم نامشروع و استمرار آن نامشروع تر است.

وی افزود: بر اساس توطئه انگلیس خبیث،ابتدا قرار بود  اسرائیل غاصب در آمریکای لاتین به وجود آید اما بعد فلسطین را انتخاب کردند چون می خواستند بین کشورهای اسلامی آسیا و آفریقا فاصله بیندازند.

وزیر اطلاعات گفت: پس از ان در روستایی کفر قاسم این جنایت را تکرار کردند؛ مردم فلسطین را به رگبار بستدو جنایت ها را تکرار کردند، پس از اینکه مردم فلسطین از خانه خود آواره شده و در اردوگاه های آوارگان، استقرار یافتند باز هم دست از جنایت برنداشته و به آوارگان فلسطینی حمله کردند.

وی افزود: خانه های مردم را پس از آوارگی آنها، خراب کردند و یهودیان مهاجر دیگر کشورها را در خانه آوارگان فلسطینی جا دادند.

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: این تجاوزها را پی در پی به دیگر کشورها هم داشتند چون غزه در یک انتخابات به حماس رای داده بودند آنها را محاصره کرده و به دموکراسی غربی هم پوزخند زدند.

وی ادامه داد: این رژیم غاصب بی اعتنا به قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت که اسرائیل را از شهرک سازی منع کرده بود، به شهرک سازی خود ادامه دادند و همه را به تمسخر گرفتند.

حجت الاسلام علوی افزود: آنها امنیت دیگر کشورها را به هیچ گرفتند و تهدید کردندو به هیچ معاهده بین المللی درباره مرزهای سیاسی شناخته شده کشورها اعتنا نداشتند.

وی افزود: به بیش از ۷۰ قطعنامه سازمان ملل که علیه فلسطین  صادر شده بود بی اعتنایی کردند؛ سازمان ها و دولت های مدعی حمایت از حقوق بشر باید سخت ترین برخورد را با رژیم غاصب می کردند اما آشکارا از این رژیم حمایت کردند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد:رژیم غاصب صهیونیست بی اعتنا به امنیت دیگر کشورها بحث نیل تا فرات را مطرح کردند و به معاهدات بین المللی مرزهای شناخته شده اعتنایی نکردند.

وی افزود: اگر کشورهای عربی به فلسطین به عنوان مساله کشورهای عربی نگاه می کردند ؛ نگاه رژیم صهیونیستی، مساله مقابله با اسلام بود.

مقابله ملت ها با ادعای پوچ غرب

حجت الاسلام علوی ادامه داد: امروز ملت ها با الهام از انقلاب اسلامی، به فرهنگ مقاومت در  برابر این ادعای پوچ غرب رسیدند و راه خود را از راه استکبار جدا کردند .

وی افزود: همچنین امروز ملت ها با الهام از انقلاب و با اراده خود، تاریخ را رقم می زنند، اراده ای که سرانجام آن پیروزی بر جبهه مستکبران خواهد بود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد:مسجد الاقصی را به آتش کشیدند و به آتش کشیدن مسجد، به معنای تقابل با مسلمانان و اسلام است و اسلام به ما اجازه تماشای ظلم و حق کشی نمی دهد.

این مسئول با یادآوری اینکه آن روز که امام راحل، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند، خیلی ها این فرمان را به سخره گرفتند وتصور می کردند مگر با راهپیمایی می توان فلسطین را آزاد کرد، اما امام راحل بی حساب حرف نمی زدند.

حجت الاسلام علوی گفت : آن روز امید به رهایی فلسطین آخرین نفس ها را می کشید و کشورهای عربی احساس می کردند برابر این غول قدرت نمی توان کاری کرد و در موضع تدافعی و ضعف قرار گرفته بودند.

وی افزود: امروز حدود ۴۰ سال راهپیمایی، نتایج ارزشمندی را محقق کرده است و در سراسر جهان، در کشورهای اروپایی، آفریقایی، آمریکایی و ... در راهپیمایی شرکت می کنند و تجاوز رژیم اسرائیل را محکوم می کنند.

نشاندن ننگ شکست بر پیشانی اسرائیل

حجت الاسلام علوی گفت: امروز شخصیت ملت فلسطین و لبنان بازسازی شده است و باور کردند اگر روی پای خود بایستند می توانند ننگ شکست را بر پیشانی اسرائیل بنشانند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت راهپیمایی روز قدس، آرزوی شیطانی از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شده است و این رژیم هر دم احساس خطر نابودی می کند و بر اساس پیش بینی مقام معظم رهبری در چند سال آینده شاهد حضور رژیم اسرائیل در کشور فلسطین نخوهیم بود.

وزیر اطلاعات گفت: هراز چندگاهی دم از صلح می زنند همانگونه که امروز دم از مذاکره می کنند ؛ هر زمانی که احساس می کردند رژیم اشغالگر قدس شکست می خورد پرچم صلح را بالا می بردند و مذاکرات اسلو  بازی های سیاسی رژیم کودک کش اسرائیل بوده است.

حجت الاسلام علوی خاطرنشان کرد: اسرائیل دچار سرگیجه شده و حامیانش را دچار سردرگمی کرده و به برکت مقاومت، مشت خالی فرزندان فلسطین تبدیل به موشک شده و در برابر هر جسارت اسرائیل، سیل موشک هاست که بر سر آنها می بارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند