سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز عصر امروز با حضور در کلانتری مشکین دشت در جمع خبرنگاران گفت: حادثه تیراندازی به مأموران پلیس در دشت بهشت مشکین دشت ساعت ۱۳:۲۰ ظهر امروز توسط دو سرنشین یک موتورسیکلت که پوشش قلابی پلیس داشتند اتفاق افتاد.

فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد: این مجرمین به سرعت متواری و با تعقیب پلیس مواجه شدند؛ سرنشینان موتورسیکلت با اسلحه کلش اقدام به تیراندازی کردند و حداقل دو گلوله به خودروی پلیس برخورد کرد.

وی اظهار کرد: راننده و سرنشینان ماشین پلیس هیچ گونه آسیبی ندیدند؛ مجرمین با آتش متقابل پلیس مواجه شدند از همین رو از بافت جمیتی شهر جدا شده و تعقیب و گریز به سمت حواشی شهر و باغات هدایت شد.

سردار محمدیان یادآور شد: در پی این تعقیب و گریزها محدوده در محاصره پلیس قرار گرفت و پس از یک ساعت و نیم تلاش پلیس دو سارق مسلح دستگیر شدند؛ در ادامه ماجرا یک نفر از مجرمین مورد هدف گلوله پلیس قرار گرفت. وی اکنون در بیمارستان بستری است و نفر دوم نیز خود را تسلیم نیروهای پلیس کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: مجرمین تجهیزات متفاوتی همچون گوشی های تلفن، دو قبضه سلاح کمری، یک کلاشینکف، یک نوع سلاح ساچمه زن و تعداد زیادی تجهیزات پلیسی به همراه داشتند؛ تحقیقات اولیه نشان می دهد هدف مجرمین سرقت یک طلافروشی در شهر بوده که ناکام ماندند.

سردار محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر این مجرمین سرقت را انجام می دادند ظرف ۲۴ ساعت شناسایی می شدند، گفت: مجرمین و مرتکبین به جرم، پلیس را شناخته اند و می دانند ارتکاب به جرم بی جواب نخواهد ماند.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: مجرمین، دو دستگاه خودرو را در دو محل جانمایی کرده بودند که پس از سرقت شرایط فرار فراهم باشد که خودروها نیز توقیف شد؛ مجازات سنگینی در انتظار مجرمین این پرونده است که توسط دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند