پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در ایران در پایان مأموریت خود در کشورمان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و با وی خداحافظی کرد.

پانگ سن امروز همچنین در دیدار خداحافظی با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: طی ۵ سال گذشته همکاری خوبی با دوستان ایرانی داشته و در این مدت روابط دو کشور همواره توسعه یافته و رفت‌وآمدهای زیادی به خصوص در جهت همکاری‌های اقتصادی و تجاری انجام شده است.وی با تاکید بر این که کاهش قدرت آمریکا در آینده مشهود بوده و پیروزی برای طرف‌های چینی و ایرانی است، خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آمریکایی ها در فرایند توسعه روابط ایران و چین ممانعت‌هایی ایجاد می کنند، نسبت به آینده روابط دو کشور خوشبین هستیم و سفیر جدید چین در تهران نیز بعد از معرفی در راستای پیشبرد اهداف دوجانبه گام بر می‌دارد. هم دیدار  و گفت و گو کرد.

لاریجانی هم در این دیدار ضمن تشکر از اقدامات سفیر چین در تهران طی دوره مأموریت وی در ایران، گفت: تلاش شما برای گسترش روابط دو کشور مؤثر بود و امیدواریم در جریان رفت‌وآمد هیأت‌ها میان دو کشور چارچوب روشنی در نوع روابط به دست آید و دورنمای عملیاتی حاصل شود. پانگ سن از سال تیر ماه سال ۹۳ تا به امروز عهده دار سفارت چیندر تهران بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند