خبر بسیار ناگوار حادثه شهادت امام جمعه کازرون حجت الاسلام والمسلمین آقای خرسند بسیار مایه تأسف گردید. نامبرده عالمی فرزانه، مجاهد و از علاقه مندان صدیق انقلاب اسلامی و از طرفداران آرامش در منطقه بود.

این حادثه غم‌انگیز هنگامی ناراحت کننده‌تر می‌شود که بدانیم در ماه رمضان و در شب احیا، بعد از مراسم احیا واقع شده است. آن فقید سعید در ملاقاتی که با اینجانب داشت می‌گفت منطقه ناآرام است و مسئولین هم توجهی ندارند.

پیام ادامه یافته است: امیدواریم هر چه زودتر این حادثه غم‌انگیز ریشه‌یابی شود و مجرمان به سزای اعمالشان برسند تا کسی به خود اجازه ندهد به آسانی یک امام جمعه معروف را اینچنین به قتل برساند.

آیت الله مکارم شیرازی درادامه پیام آورده است: این عالم فرزانه از ائمه جمعه فعال و حامی حوزه علمیه در منطقه کازرون بود. اهالی محترم کازرون که مردمی شریف و دیندارند و همچنین مسئولین محلی مراقب باشند، آرامش را حفظ کنند تا خدای نکرده این حادثه منشأ حوادث ناگوار دیگری نشود.

حقیر این حادثه دردناک را به تمام اهالی محترم کازرون و ائمه جمعه استان فارس به خصوص به علمای اعلام و به‌ویژه به خاندان محترم آن فقید سعید صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم؛ علو درجات آن مرحوم و صبر و اجر برای خانواده او را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه کازرون سحرگاه چهارشنبه هشتم خرداد ۹۸ در پی حمله فردی با سلاح سرد جانباخت.

بر اساس این گزارش، امام جمعه فقید کازرون ساعت حوالی ۳:۳۰ بامداد امروز در حالی که به اتفاق همسر خود از آئین احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شب قدر) بازگشته بود، مورد سو ء قصد قرار گرفت.

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

مرحوم خرسند از دوم شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند