قاسم کوهی اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه سال ۱۳۹۲، مجوز فروش بلیت شهر زیرزمینی به شهرداری نوش آباد واگذار شده بود که به دلیل عدم تمدید تفاهم نامه، این مجموعه باستانی با حکم دادستان تعطیل شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر نوش آباد افزود: درخواست تمدید تفاهم نامه جدید طی دو نوبت در بهمن و اسفند ۹۷ به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل ارسال شده بود ولی جواب نداده بودند.

وی تصریح کرد: بعد از پلمب شهر زیرزمینی در نشستی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با حضور شهردار و نماینده شورای اسلامی نوش آباد و نماینده فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، تفاهم نامه جدید امضا شد.

کوهی تصریح کرد: در این تفاهم نامه شهرداری نوش آباد به عنوان متولی شهر زیرزمینی معرفی شده تا نسبت به استاندارد سازی زمان بازدید از شهر زیرزمینی و فروش و تعیین نرخ بلیط اقدام کند.

کوهی گفت: در این توافق مقرر شد، شهرداری نوش آباد از محل درآمدهای شهر زیرزمینی نوش آباد نسبت به مرمت، تجهیز، احیا و امور فرهنگی این بنای تاریخی اقدام کند.

به گزارش ایسنا، شهر زیرزمینی نوش آباد با نامه دادستان آران و بیدگل از روز یک شنبه ۲۹ اردیبهشت به علت نداشتن مصوبه نرخ بلیت و همچنین مشکل در تفاهم نامه پلمب شده است.

 

این مطلب برایم مفید است